14:12 / 01.12.2021

SIŁA MOTYWACJI - Szkolenie dla doradców zawodowych

©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV 

"Zawodowcy – przyszłością Radomskiego Klastra Metalowego" 


©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV 

W dn. 29-30.11.2021 odbyło się szkolenie: SIŁA MOTYWACJI – coaching, mentoring i trening w prowadzeniu ludzi oraz niwelowanie stresu w otoczeniu i trening uważności adresowane do doradców zawodowych szkół regionu radomskiego. 


©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV           Przemysław Radomski, pełnomocnik IP-H ZR ds. Radomskiego Klastra Metalowego

-"Dwudniowe warsztaty dedykowane dla doradców zawodowych, to trzecia część projektu jaki realizuje Radomski Klaster Metalowy. Zrzeszenie wolontariatu działających przedsiębiorców w branży metalowej. Wspieramy kształcenie zawodowe w Radomiu. Już od kilku bardzo dobrych lat była to główna część do powstania klastra metalowego. Od jakiegoś czasu jesteśmy w pełni świadomi, że dobrze rozwijać kształcenie zawodowe musimy wspierać doradców zawodowych ze szkół. W związku z tym dzięki dofinansowaniu z funduszy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego udało nam się opracować odpowiedni program szkolenia i wizyt studyjnych, które mają wesprzeć doradców zawodowych w trakcie, są to dodatkowe narzędzia, które pozwolą na lepszą komunikację z uczniami na omawianie ciekawych atrybutów zawodów, które można w Radomiu realizować w ramach swojej ścieżki kariery. Mamy pozytywny odzew operacji zawodowych, oceniając nasze starania. Jest to część projektu, które będziemy się starali kontynuować w przyszłości. Ponieważ wiemy, że jest to bardzo istotny czynnik, taki dodatkowy motywujący czynnik gospodarczy dla branży metalowej. Projekt zawodowy Przyszłością Radomskiego Klastra Metalowego jest w pełni dedykowany doradcom zawodowym i myślę, że mamy odzew i tyle zaangażowanych osób ze strony szkół"
 - mówi Przemysław Radomski, pełnomocnik Izby Przemysłowo-Handlowej Ziemi Radomskiej ds. Radomskiego Klastra Metalowego. 


©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV

Szkolenie zostało zrealizowane w ramach projektu ZAWODOWCY - przyszłością Radomskiego Klastra Metalowego i dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.