11:11 / 21.11.2023

Ostatni w tym roku nabór do 6 Mazowieckiej Brygady OT

©6 MAZOWIECKA BRYGADA OBRONY TERYTORIALNEJ 


Ostatni w tym roku nabór do 6 Mazowieckiej Brygady OT

W miniony weekend przed bramą jednostki wojskowej na radomskim Sadkowie z kartą powołania stawiło się 83 ochotników z południowego i zachodniego Mazowsza, którzy już niebawem rozpoczną terytorialną służbę wojskową w 6 Mazowieckiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. Są to osoby, które dopiero zaczynają przygodę z wojskiem.


©6 MAZOWIECKA BRYGADA OBRONY TERYTORIALNEJ 

Zanim ochotnicy rozpoczęli ćwiczenia praktyczne w ramach szkolenia podstawowego musieli dopełnić niezbędnych formalności, np. wypełnić dokumenty, pobrać mundury, odbyć szkolenie z BHP i test sprawności fizycznej. W niedzielę otrzymali karabinki MSBS GROT, z którymi nie będą rozstawać się aż do ostatniego dnia szkolenia. Przez następne dni będą ćwiczyć pod okiem doświadczonych instruktorów z 6 Mazowieckiej Brygady OT - poznają podstawy strzelectwa, taktyki, łączności, topografii, zasady zachowania na polu walki, przetrwania w trudnych warunkach oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Szkolenie podstawowe zakończy sprawdzian nabytej wiedzy i umiejętności praktycznych, tzw. „pętla taktyczna". Ukoronowaniem tych zmagań będzie przysięga wojskowa, która odbędzie się 3 grudnia w Książenicach.


©6 MAZOWIECKA BRYGADA OBRONY TERYTORIALNEJ 

Główny powód wstąpienia do WOT to przede wszystkim sytuacja za naszą wschodnią granicą - dobrze mieć przeszkolenie wojskowe i obycie z bronią. To dla mnie test, chciałbym również się sprawdzić i stać się lepszą wersją samego siebie. WOT dowiedziałem się od znajomych, którzy są już w szeregach 6MBOT - mówi jeden z nowo wcielanych.


©6 MAZOWIECKA BRYGADA OBRONY TERYTORIALNEJ 

Jesteś zainteresowany służbą w 6 Mazowieckiej Brygadzie OT złóż wniosek w odpowiednim dla swojego miejsca zamieszkania Wojskowym Centrum Rekrutacji lub przez portal e-PUAP. Możesz również skontaktować się z rekrutem 6 MBOT ze swojego powiatu - dane kontaktowe dostępne są na https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl. Więcej informacji na temat procedury rekrutacyjnej można uzyskać na stronie internetowej https://www.zostanzolnierzem.pl lub skorzystać z bezpłatnej infolinii 800-696-077

kpt. Dominik PIJARSKI
Oficer Prasowy 6 MAZOWIECKA BRYGADA OBRONY TERYTORIALNEJ