Komitet Nowego Prezydenta Radomia Roberta Prygla zaprezentował swoich kandydatów i program
W sobotę, 2 marca na placu Corazziego w Radomiu, przed Urzędem Miejskim, odbyła się konferencja prasowa, podczas której Komitet Nowego Prezydenta Radomia Roberta Prygla przedstawił swoich kandydatów oraz program.
Komitet Nowego Prezydenta Radomia Roberta Prygla zaprezentował swoich kandydatów i program
W sobotę, 2 marca na placu Corazziego w Radomiu, przed Urzędem Miejskim, odbyła się konferencja prasowa, podczas której Komitet Nowego Prezydenta Radomia Roberta Prygla przedstawił swoich kandydatów oraz program.
"5 Roberta Prygla"
Kandydat na prezydenta Radomia Robert Prygiel przedstawił "5 Roberta Prygla", czyli najważniejsze punkty swojego programu.
- Audyt miasta - przedstawienie do informacji mieszkańców Radomia realnych informacji na temat zadłużenia miasta i problemów, z którymi boryka się miasto, spółki itd.
- Nasze dzieci, nasze wnuki - stworzenie projektów mających na celu zatrzymanie młodzieży w mieście, dążenie do tego, aby ulica Żeromskiego ożyła i była centrum spotkań młodzieży
- Nasze zdrowie - zmiany w służbie zdrowia, dążenie do stworzenia nowoczesnego, uniwersyteckiego szpitala klinicznego, który będzie kształcić nowy personel, stworzenie godnych warunków dla lekarzy, rezydentów.
- Nasze drogi - stworzenie godnej komunikacji dla mieszkańców Radomia, wprowadzenie ulg lub bezpłatnej komunikacji dla radomian, budowa parkingów miejskich wielopoziomowych, budowa dróg i remont dróg w złym stanie.
- Bezpieczeństwo i porządek - współpraca z radą miejską, radami osiedlowymi, policją, stowarzyszeniami.
Oprócz tego Robert Prygiel będzie dążył do stworzenia otwartej pływalni miejskiej, amfiteatru i filharmonii.
Robert Prygiel, jak sam mówi jest radomianinem z krwi i kości. To w mieście nad Mleczną się urodził, wychował, osiągał sukcesy sportowe i życiowe. Dotąd nie zajmował się polityką. Co prawda wciąż powtarza, że polityka "to drugi plan", a głównie liczy się praca dla miasta i regionu. Jednak chcąc nie chcąc ewentualny wybór na tak eksponowane stanowisko wiąże się działalnością polityczną. Robert Prygiel na stanowisko prezydenta Radomia ubiega się z Komitetu Wyborczego Wyborców - Nowego Prezydenta Radomia Roberta Prygla.
Kandydaci do Rady Miasta Radomia
Podczas konferencji zaprezentowano kandydatów do Rady Miasta:
Okręg nr 1, obejmuje Śródmieście, Miasto Kazimierzowskie, Planty, Osiedle XV-lecia
1. Wojciech Bernat- nauczyciel z wieloletnim stażem pracy w zespole szkół samochodowych w radomiu, dyrektor dwóch kadencji tej szkoły. zakochany w Radomiu, żonie Annie i czwórce dzieci, znający partie polityczne jak mało kto, dlatego zdeklarowany bezpartyjny.
2. Paweł Czarnota - prawnik zajmujacy się bankowością i finansami, sędzia piłkarski, członek stowarzyszenia "biegiem radom"
3. Katarzyna Skowierzak - żona,matka dwóch wspaniałych synów. Ekonomistka z rozsądku -menadżer zespołu rockowego z wyboru .Wierzy w Moc Radomia bo to, jak mówi -Mój Dom!
4. Maciej Urban - przedsiębiorca z radomia, szczęśliwy mąż, działacz w bezpartyjnych samorządowcach.
5. Aneta Sujka - wieloletnia dziennikarka i prezenterka telewizyjna, szczęśliwa mama i żona. Propagatorka dietetyki i zdrowego żywienia wśród młodzieży.
6. Daniel Wydra - student prawa, wielokrotny mistrz polski oraz finalista mistrzostw świata i europy w tańcu latynoamerykańskim. Obecnie nauczyciel tańca
7. Zuzanna Prygiel - studentka, specjalistka ds social media i właścicielka swojego pierwszego start-upu. Kreatywna, aspirująca na liderkę, otwarta na zmiany.
Okręg nr 2, obejmuje część Ustronia od Alei Grzecznarowskiego w kierunku południowym, Prędocinek, Młodzianów, Godow, Malczew, Idalin, Janiszpol, Nowiny Malczewskie
1. Łukasz Białczak - radomianin od urodzenia, mąż, ojciec 2 córek. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, menedżer, ekonomista, kierownik licznych projektów edukacyjnych promujących kształcenie zawodowe. Zaangażowany w działalność społeczną i gospodarczą promującą polskie produkty i przedsiębiorczość. Od 2016 roku zarządza największą organizacją pracodawców w regionie radomskim, skupiającą najlepszego firmy regionu.
2. Mateusz Głuch - od urodzenia mieszka w radomiu, ukończył studia na wydziale nauczycielskim, mąż i ojciec dwójki dzieci, sportowiec, brązowy medalista na mistrzostwach świata i pięciokrotny mistrz polski w kickboxingu.
3. Tomasz Chuchała - mąż, ojciec dwóch synów, nauczyciel, przedsiębiorca, wolontariusz, lider osób z ruchu dobrobytu i pokoju.
4. Magdalena Maciaszczyk - żona i matka dwojga dzieci, babcia dwojga wnucząt, przedsiębiorca.
5. Cezary Guzal - ojciec syna i córki, mąż nauczycielki, biegły przy sądzie okręgowym w Radomiu, rzeczoznawca samochodowy.
6. Ada Pawłowska - rodowita radomianka, lada moment inżynier informatyk, od 5lat aktywna zawodowo. Wspomaga charytatywnie szczególnie schroniska dla bezdomnych zwierząt. Chce zmienić Radom w miasto, z którego młodzi już nie będą wyjeżdżać, a nawet przyjeżdżać z innych części kraju.
7. Małgorzata Favorito - z domu Czortek, wnuczka honorowego obywatela Radomia. Ukończyła Zarządzanie Biznesem w College'u w Sydney. Mama 14-nastoletniej córki. Pracownik Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Komendzie Wojewódzkiej PSP Radom, Przewodnicząca OPZZ Konfederacji Pracy. Jej największą pasją jest taniec.
Okręg nr 3, obejmuje Południe, Żakowice, Potkanów, Krychnowice, Jeżowa Wola, Pruszaków, Wośniki, Kończyce, Borki, Halinów, Kierzków, Kozia Góra, część Wacyna od ulicy Przytyckiej w kierunku południowym, część Zamłynia od ulicy Głównej w kierunku południowym, Stare Miasto
1. Anna Szwed - spełniona żona i matka dwóch synów, od 17 lat pracownik poczty polskiej s.a.
2. Wioletta Kopania - ekonomistka, handlowiec, działacz społeczny na rzecz praw człowieka, zawsze blisko potrzeb radomian.
3. Piotr Nyk - mikroprzedsiębiorca lokalny z wiedzą ogólną znający również schemat funkcjonowania struktur samorządowych i mechanizmów ich działania. Nie unika trudnych pytań zostawiając je bez odpowiedzi.
4. Agnieszka Gierwatowska - nauczyciel dyplomowany z 20-letnim stażem, ławnik w sądzie rejonowym, aktywna charytatywnie i społecznie. Odznaczona Brązowym Krzyżem Zasługi, Medalem Senatu RP i Medalem KEN. Nominowana do tytułu Nauczyciela Roku w Polsce i Dobroczyńcy Roku w Radomiu.
5. Wojciech Żaliński - szczęśliwy mąż i ojciec dwójki dzieci, pochodzi ze skarżyska-kamiennej, od 18 lat dumny mieszkaniec Radomia. Siatkarski mistrz Polski oraz dwukrotny zwycięzca Ligi Mistrzów.
6. Agnieszka Białkowska - nauczycielka z wieloletnim stażem, doświadczona lektorka języka angielskiego, pedagożka specjalna, a także działaczka społeczna, dla której najważniejsze jest dobro, zdrowie i rozwój dzieci.
7. Łukasz Misztal - chrześcijanin, radomianin od urodzenia, działacz społeczny, pracownik
Okręg nr 4, obejmuje Gołębiów II, Obozisko, Kaptur, część Zamłynia od ulicy Głównej w kierunku północnym, Wacyn od ulicy Przytyckiej w kierunku północnym, Koniówka, Osiedle Akademickie, Brzustówka, Michałów, Młynek Janiszewski, Józefów, Mleczna, Huta Józefowska, Firlej, Krzewień, Wincentów, Wielogóra, Wólka Klwatecka.
1. Dariusz Kosior - profesor doktor habilitowany nauk medycznych, kardiolog, kierownik kliniki kardiologii i nadciśnienia tętniczego z pracownią elektrofizjologii klinicznej, centralny szpital kliniczny ministerstwa spraw wewnętrznych i administracji w warszawie. To również kierownik medyczny wyprawy Polskie Himalaje w 2018 roku.
2. Andrzej Pawluczyk - wieloletni dyrektor radomskiego szpitala specjalistycznego podczas jego najbardziej dynamicznego rozwoju, obecnie samorządowiec, sekretarz gminy Jedlińsk.
3. Filip Waligórski - lider, struktur bezpartyjnych samorządowców w regionie radomskim, działacz społeczny i były dziennikarz.
4. Katarzyna Piasek - radomianka od urodzenia, z wykształcenia administratorka, właścicielka własnego salonu kosmetycznego, mężatka, mama dwójki dzieci.
5. Kamila Bednaruk - wspierająca żona i matka, kobieta przedsiębiorcza, cierpliwa, empatyczna i otwarta na drugiego człowieka.
6. Marta Wilczyńska - mgr sztuki, społecznik, redaktor. Stowarzyszenie w Mocy
7. Michał Żeromiński - urodzony i wychowany w radomiu, zawodowo związany ze sportem - boks to jego codzienność, praca i pasja.
Okręg nr 5, obejmuje Glinice, Długojów, Długojów Górny, Malenice, Sadków, Dzierzków, część Ustronia od Alei Grzecznarowskiego w kierunku północno-wschodnim, Osiedle Nad Potokiem, Gołębiów, Gołębiów I, Rajec Szlachecki, Stara Wola Gołębiowska, Nowa Wola Gołębiowska, Rajec Poduchowny, północna część Idalina, wschodnia część Śródmieścia.
1. Robert Prygiel - radomianin z krwi i kości, były sportowiec, trener, obecnie menadżer, kochający mąż i ojciec 3 dzieci.
2. Marta Markowska - otwarta na świat i ludzi działaczka społeczna, szczęśliwa żona i matka
3. Krystian Amanowicz - niezależny działacz społeczny, który podczas pandemii zagwarantował pomoc prawną lokalnym restauratorom i hotelarzom.
4. Andrzej Szpilski - magister inżynier, przedsiębiorca, obecnie na zasłużonej emeryturze. Mąż, tata, dziadziuś z ogromnym sercem, energią i chęcią do działania. Pasjonat sportu, historii, geografii i wszechstronnej wiedzy o świecie.
5. Katarzyna Czajkowska-Więcaszek - żona i matka dwóch dorosłych synów, specjalistka od komunikacji i marketerka z wieloletnim doświadczeniem, która lubi żyć i pracować w Radomiu.
6. Mikołaj Kurbiel - z urodzenia radomianin, z wykształcenia - urbanista i kilkuletni pracownik miejskiej pracowni urbanistycznej, z zamiłowania - działacz społeczny, a osobiście - dumny ojciec. Radnym miejskim chce zostać by służyć miastu, które kocha i jego mieszkańcom.
7. Ewa Wijatkowska - radomianka, przedsiębiorca, promotor zdrowego stylu życia, mama 2 dzieci.
Opublikowano: 02.03.2024