20:07 / 01.07.2021

JERUSALEMA DANCE CHALLENGE trafił do Zwolenia.

©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV 

W drugim dniu obchodów XLII Imienin Pana Jana, dnia 26 czerwca 2021 roku Jerusalema Dance Challenge na zwoleńskim Placu Jana Kochanowskiego.
Jerusalema Dance Challenge planowany był na 30 maja. Z powodu obostrzeń pandemii koronawirusa został przesunięty. Obostrzenia zostały zniesione taniec się odbył.
Organizatorem wydarzenia był  Dom Kultury w Zwoleniu pod patronatem Burmistrza Zwolenia Arkadiusza Sulimy.


©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV               Od lewej Anna Wieczerzyńska, dyrektor  Dom Kultury w Zwoleniu, Mirosław Chołuj, sekretarz gminy

Udział w Jerusalema Dance Challenge wzięli; mieszkańcy Zwolenia (dzieci, młodzież), zespoły taneczne  Dom Kultury w Zwoleniu


©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV 

Moda na taniec Jerusalema trwa cały czas i angażuje coraz więcej ludzi. Autorem piosenki o tym samym tytule jest Master KG, południowoafrykański producent, a wraz z nim utwór stworzyła piosenkarka Nomcebo Zikode.
Na początku ubiegłego roku zespół tancerzy z Angoli w Afryce opublikował teledysk ze swoją choreografią do tego utworu. W klipie widzimy przyjaciół w różnym wieku, którzy w trakcie spotkania, zaczynają spontanicznie tańczyć. „Jerusalema” dzięki swojej prostocie stała się hitem w sieci, a jednocześnie kolejną odpowiedzią na wciąż trwającą pandemię.

Jerusalema Dance Challenge trafił do Zwolenia.


©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV 

Instruktorka tańca Dom Kultury w Zwoleniu Aneta Adamiec powiedziała- Choreografia do Jerusalemy  jest na tyle prosta, że zachęca ludzi do dołączenia, a równocześnie na tyle trudna, aby podtrzymać ich zaangażowanie. jednocześnie dodała -Układ kroków wymaga ukierunkowanego ruchu poprzez przeskakiwanie z nogi na nogę i skręcenie ciała o 90 stopni w celu powtórzenia całego układu, aż do zakończenia piosenki.


©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV              Aneta Adamiec, instruktorka tańca  Dom Kultury w Zwoleniu, pomysłodawca i realizator wydarzenia.


Jerusalema Dance Challenge - taniec odbywał się w różnych miejscach.

Przy fontannach.


©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV 

Przy Urszulce Kochanowskiego.


©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV 


Przy pomniku Jana Kochanowskiego.


©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV 


-Same przygotowania trwały około trzech miesięcy mówi Aneta Adamiec - instruktorka tańca w Domu Kultury w Zwoleniu a ich efektem był nagrywany w tym czasie teledysk.


©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV           

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.