14:04 / 27.04.2023

Stokrotki z Publicznego Przedszkola Nr 1 ze Zwolenia zdobyła główną nagrodę w konkursie ILE WAŻY ŚW. MIKOŁAJ

©Publicznego Przedszkola Nr 1 

Grupa Stokrotki z Publicznego Przedszkola Nr 1 ze Zwolenia zdobyła I miejsce i główną nagrodę w charytatywnym konkursie „Ile waży Św. Mikołaj?”„Choć niewiele latek mają to wszystkim pomagają” – tak można w jednym zdaniu opisać ogromne zaangażowanie dzieci 5-letnich z grupy Stokrotki z Publicznego Przedszkola Nr 1 w Zwoleniu ich rodziców na czele z Radą Oddziałową: Katarzyną Kustrą, Aleksandrą Karaś, Anną Wolszczak oraz wychowawczynią Małgorzatą Pawlik-Paduch w zorganizowanie i przeprowadzenie akcji - zbiórki monet „Ile waży Św. Mikołaj”Zbiórka monet odbywała się w ramach VIII edycji ogólnopolskiego charytatywnego konkursu dla uczniów placówek oświatowych „Ile waży Św. Mikołaj?”, której organizatorem jest Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo oraz współorganizatorem Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Mikołaja w Lublinie. 

Konkurs polegał na: zebraniu bilonu o jak największej wadze oraz wartości w okresie trwania konkursu tj. do dnia 31 stycznia 2023r. Następnie przekazaniu bilonu organizatorowi na cele funduszu, z którego wypłacane są stypendia dla dzieci i młodzieży, wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo oraz wsparcie działalności placówek opiekuńczo-wychowawczych prowadzonych przez Fundację.

Swoje przygotowania do zbiórki monet w ramach w/w akcji dzieci z grupy Stokrotki rozpoczęły już w grudniu 2022r. od zajęć, z wychowawczynią, na których dowiedziały się m.in. co to jest wolontariat a także zapoznały się z celem akcji. Następnie przedszkolaki samodzielnie wykonały puszki na monety, do których zbierały przez cały czas trwania akcji bilon wśród swoich najbliższych i znajomych. 
W ten sposób uzbierała się kwota 806,29zł. 

Swoją działalność wolontariatu przedszkolaki rozszerzyły z pomocą rodziców pozostawiając puszki na bilon aż w 28 różnych miejscach - instytucjach, sklepach, firmach znajdujących się w naszym mieście Zwoleniu. 

Wielki wkład w rozpowszechnianie informacji o akcji odegrały przygotowane wpisy na Facebook i liczne udostępniania przez rodziców Stokrotek. W sumie z puszek udało się zebrać  1406,34zł. Przyłączyli się do naszej akcji i ją wspierali: Małgorzata Krok dyrektor Publicznego Przedszkola  Nr 1 w Zwoleniu, ks. kan. dr Piotr Walkiewicz proboszcz parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Zwoleniu, s. Iwona Turowska parafia p. w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Zwoleniu, Garderoba Butik, Mia Diamond by Natalia Wejer, Wiola Obuwie, ButLove - Gołda Obuwie, Strefa Urody Glamour Kornelia Mazurek, Studio Fryzur Sissi Zwoleń, Rozmaryn Lunch, Pizzeria Quatro Zwoleń, Kacper AGD RTV,
Bielizna i odzież dziecięca Sylwia Urbanek Czerska, Sklep Arka, Kantor wymiany walut Damian Burzyński, Sklep Ale Ładne, FAMEX Michalski Jerzy Adam, Beybil, Atelier Urody Martyna Magierowska, Studio Fryzjerskie Mariola Struzik,
Galeria Alkoholi Promil, Hurtownia Artykułów Chemicznych Edward Andrzej Skawiński, Fundacja Follow Me, Look Ideal Kosmetologia Marta Sorbet, Grupa Thermomix team na czele z Panią Ewą Senator-Furga, Zarząd Gminnej Spółdzielni w Zwoleniu, Michalik Jadwiga, AMSTAFF sklep damsko-męski, Bengol Kebab Zwoleń, SkrzatKa,

Kolejnym działaniem grupy Stokrotek były warsztaty kulinarne dla dzieci z rodzicami przeprowadzone w przedszkolu, których celem było przygotowanie specjalnych pierniczków na Świąteczny Kiermasz. Obok wypieków na Kiermasz dzieci z rodzicami przygotowały własnoręcznie wykonane w domu ozdoby i stroiki bożonarodzeniowe, które również cieszyły się ogromnym powodzeniem wśród kupujących. Kwota jaką udało się zebrać podczas kiermaszu zorganizowanego w przedszkolu wynosiła 1162 zł.

W dwa kolejne niedzielne przedpołudnia grupa Stokrotki zorganizowała również Kiermasz ciast w salce przy Kościele Podwyższenia Krzyża Św. w Zwoleniu. Było to kolejne ogromne przedsięwzięcie związane z akcją charytatywną na które przygotowano 30 własnoręcznie upieczonych ciast, drożdżówki i kruche ciasteczka.
Kiermasz cieszył się ogromnym powodzeniem wśród kupujących i bardzo szybko wszystkie przygotowane wypieki zostały sprzedane.  
Kiermasz poprowadziły mamy dzieci z grupy Stokrotek. Cały dochód w kwocie 2208,50 zł przeznaczony został w całości na cel akcji.

Powyżej wymienione przedsięwzięcia przyczyniły się do zebrania w akcji kwoty końcowej o łącznej  wartości 5583,13 zł. 

Ile ważył w akcji nasz grupowy „Św. Mikołaj” - w przeliczeniu na kilogramy to było aż 91563kg. Po zakończeniu zbiórki wszystkie zebrane monety zostały posegregowane, zliczone i zważone, a następnie przekazane przez pocztę do organizatora akcji.W dniu 31 stycznia 2023 r. odbyło się uroczyste podsumowanie akcji w przedszkolu i  wręczenie dzieciom przez panią dyrektor przedszkola Małgorzatę Krok pamiątkowych dyplomów.

Na zakończenie akcji dzieci osobiście dziękowały wszystkim tym, którzy wspierali nasze działania wręczając pamiątkowe podziękowania.

W dniu 31 marca 2023r. odbyło się podsumowanie przez organizatora konkursu charytatywnego „Ile waży Św. Mikołaj?” w którym grupa Stokrotki otrzymała w rankingu finałowym I miejsce w kategorii najwyższa zebrana kwota i jednocześnie zdobyła główną nagrodę konkursu. 

Stokrotki zebrały monety o największej wartości spośród wszystkich uczestników konkursu.  

W konkursie wzięło udział ponad 800 placówek z całej Polski, do finału przeszło ok. 600 z czego nasza placówka reprezentowana przez grupę Stokrotki uzbierała rekordową kwotę konkursu - 5 583,13 zł. zdobywając I miejsce i główną nagrodę.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w organizację i pomogli nam w przeprowadzeniu naszej akcji. Dziękujemy tym, którzy wspierali datkami naszą inicjatywę uzyskując tak pokaźną kwotę. 
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy przyczynili się do naszego sukcesu i wspierali nasze przedsięwzięcia i działania.

Dziękujemy za otwartość serca i zaangażowanie/ Dziękują: dzieci, rodzice oraz wychowawca grupy Stokrotek.