10:04 / 25.04.2023

Koncert charytatywny dla NIKOSIA w hali MOSIR przy ul. Narutowicza


W dniu 26 kwietnia 2023 r. w hali MOSIR przy Narutowicza 9 o godz.16,  Stowarzyszenie na Rzecz Innowacji i Edukacji zorganizowało koncert charytatywny na rzecz chorego na neuroblastomę IV stopnia dziewięcioletniego Nikodema o z Radomia.  

Honorowy nad koncertem objął Prezydent Miasta Radomia – Pan Radosław Witkowski.

Nikoś choruje na nowotwór IV stopnia złośliwości. Chłopiec przeszedł chemioterapię, operację, autoprzeszczep szpiku, a aktualnie jest w trakcie radioterapii, a immunoterapia jest jeszcze przed Nikosiem. Leczenie w Centrum Zdrowia Dziecka potrwa do końca 2023 r, jeżeli wyniki badan i stan zdrowia na to pozwolą. Niestety wszystkie podjęte działania nie gwarantują zdrowia Nikosiowi, który w wyniku pozytywnego badania genetycznego jest prawie w stu procentach narażony na wznowę choroby. Z uwagi na pozytywny wynik badania genetycznego, chłopiec jest bardzo narażony na wznowę choroby, której może nie przeżyć. Dlatego też, Nikoś musi przyjąć cykl szczepień w Memorial Sloan Kettering International Center w Nowym Jorku w Stanach Zjednoczonych. Leczenie to zostało wycenione na gigantyczną kwotę 4 milionów złotych. Będzie polegało na podaniu cyklu szczepionek przeciwko wznowie neuroblastomy, co  zwiększy szansę przeżycia i jest światełkiem w tunelu dla rodziców oraz wszystkich osób walczących o życie Nikosia!

Aktualnie na koncie chłopca siepomaga.pl/nikodem-jurkowski zebrana jest kwota ponad milion  złotych, ale wciąż jest to kwota niewystarczająca na pokrycie kosztów leczenia. Codziennie prowadzone są licytacje voucherów czy przedmiotów przekazywanych przez darczyńców na stronach: Cała Polska licytuje dla Nikosia! oraz Zaczytani dla Nikodema na Facebooku.

W koncercie charytatywnym wezmą udział zespoły disco polo tj. MAGNUM, 2NIGHT, GOLDEN EYE, CANDY, EXPLOZJA, Kacper Szubiński czy Daniel Dąbrowski. Przygotowano także kiermasze, z których dochód zasili konto Nikodema.

Bilety cegiełki do nabycia w PSP 21 ul. Trojańska 5 oraz w Akademii Językowej „Freedom” przy ul. Wierzbickiej 99c. Istnieje możliwość dowolnej wpłaty o treści „KONCERT” na rzecz fundacji SIEPOMAGA.PL/NIKODEM-JURKOWSKI – do okazania przed wejściem. W dniu koncertu bilety można nabyć w hali MOSiR.

Organizacja koncertu zbiega się z dziesiątymi urodzinami Nikosia. Sprawmy, aby ten dzień był dla Nikosia wyjątkowy.

 

Serdecznie zapraszamy.    

Katarzyna Sławińska