20:12 / 28.12.2023

Debiut Literacki Katarzyny Molendy KWIATY NOCY

©Eliza Wilczyńska Art / Obiektywnie.info.pl - Ida Bednarek - Małgorzata Kozakowska
Debiut Literacki Katarzyny Molendy 
„Kwiaty Nocy”


Autorka Katarzyna Molenda od dziecka związana była z pisaniem, marząc o wydaniu swojej pierwszej książki. W listopadzie 2023 roku zadebiutowała powieścią „Kwiaty Nocy” wydanej nakładem Wydawnictwa Alternatywnego.

Czekaliśmy na tę książkę w napięciu! Gratulujemy.


© Ida Bednarek

Katarzyna Molenda 

Autorka pochodząca z Radomia od lat związana z branżą wydawniczą jako dziennikarka. Z wykształcenia dziennikarka, absolwentka UMCS w Lublinie. Pisarka, publicystka, promotorka czytelnictwa, kochająca podróże. Jak sama wspomina od najmłodszych lat pisała z pasji marząc o wydaniu swojej pierwszej książki. Dziś z dumą prezentujemy jej pierwszą książkę pisaną z miłością. A już niebawem zaprosimy autorkę, która opowie nam bliżej o tajnikach tworzenia Kwiatów Nocy.

„Przecież nie tęsknisz za ludźmi, o istnieniu których nie masz pojęcia. Nie rozpamiętujesz historii, która w twoim przekonaniu nigdy się nie wydarzyła. Nie żałujesz straty czegoś, czego nigdy nie posiadałeś. Tak, jego rozumowi bardzo odpowiadało to rozwiązanie.”

Tajemnica Kwiatów Nocy

Wioleta Ważka jest nastolatką z typowymi dla jej wieku problemami – nie lubi szkoły,
jeszcze bardziej samej siebie, i marzy, by jej życie się zmieniło.
Gdy w wakacje do domu obok wprowadzają się nowi sąsiedzi, widzi szansę na
zawarcie prawdziwej przyjaźni. Bliźnięta Adam i Liliana szczęśliwym trafem mają znaleźć się w jednej klasie z dziewczyną. Jednak cień na tej znajomości kładą słowa bezdomnego, który ostrzega Wiolę i jej brata. Czy mężczyzna jest szalony?
Również matka bliźniąt ma powody do niepokoju. Powtarzające się, przedziwne sny
o dziewczynie o srebrzystych oczach zdają się mieć ukryte znaczenie. Co dziwne,
najmłodszy syn, autystyk, rysuje tę postać. 


© Małgorzata Kozakowska

Od Autorki

„Kochany A., mamy to. Tak, TO. Nasz wspólny projekt, którego zarzekałam się, że nigdy nie skończę sama, ale jakby to powiedzieć – nie pozostawiłeś mi wyboru (kto miał okazję nocować w Twoim domu, ten wie, o czym mówię). I tak oto moja pierwsza książka, pisana z pasją i miłością na samym początku tylko z myślą o zafascynowanej moimi dziwnymi pomysłami rodzinie, teraz ujrzała światło dzienne. Mam nadzieję, że będą jeszcze inne, ale na pewno wiesz, że ta jest przede wszystkim dla Ciebie. Za wszystkie wspólne wakacje, morza, góry, jeziora, Władcę Pierścieni, komputery, rozmowy na działce do później nocy, zachęcanie do rozwinięcia skrzydeł oraz zrozumienie, jak to jest niechcący pójść tamtędy, gdzie nie pada deszcz. Zawsze będziesz tą ważką na moim ramieniu. 
A Was wszystkich, moi drodzy – zapraszam do lektury!  Tylko bądźcie wyrozumiali, nie tak łatwo wystawić swoje dziecko na świat. Jeśli ta książka sprawi, że uśmiechniecie się i chociaż na chwilę oderwiecie od codziennych problemów, uznam, że było warto…”

„Życie jest dziwne. Człowiek słyszy o rozmaitych tragediach dotykających innych ludzi i myśli sobie, że sam za nic w świecie nie zniósłby czegoś takiego, a potem znosi. Wstaje rano z łóżka, je, mówi, uczy się, gra w piłkę z kolegami. Czasami nawet się śmieje, kiedy któryś z nich powie albo zrobi coś zabawnego. W głębi serca nigdy nie jest tak naprawdę wesoło. I choćby nie wiadomo ilu ludzi było dookoła, zawsze czuje się osamotniony, a zarazem nigdy nie jest sam, bo oprócz przejmującego żalu, bezustannej tęsknoty i poczucia straty stale towarzyszą mu również wyrzuty sumienia.”

Poznaj historię dwóch rodzin i odkryj tajemnicę kwiatów nocy…

Książka: „Kwiaty nocy”
Autorka: Katarzyna Molenda 
Oprawa: miękka 
Wydawnictwo: AlterNatywne
Ilość stron:  411  
Data wydana: 2023 r.

Znajdziecie ją min.: