12:01 / 13.01.2021

DLA NAJMŁODSZYCH WIDZÓW nowy cykl w ELEKTROWNI RadomMazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia" w Radomiu zaprasza do oglądania nowego cyklu pt. "Sztuczki, sztuki TV", przeznaczonego dla najmłodszych widzów.

Pierwszy odcinek już jest dostępny na kanale YouTube Elektrowni: https://www.youtube.com/channel/UC4IlmT0Ol7MQ9klAfzPyUGQ.


©Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia" w Radomiu

Rozsiądźcie się wygodnie i wyruszcie w fascynującą podróż po świecie sztuce współczesnej, w którą zabierze Was Gosia Jagielska.

-W kolejnych nagraniach będziemy obalać stereotyp, że sztuka współczesna jest czymś nieprzystępnym, nudnym i niezrozumiałym. Będziemy przekonywać, że jest wprost przeciwnie! A pierwszym krokiem do tego, żeby ją polubić, jest oswojenie się z nią. Kiedy możemy mówić o początkach sztuki współczesnej? Na czym polegała zmiana w sztuce? Od których artystów wszystko się zaczęło? - odpowiedzi na te pytania znalazły się w premierowym odcinku. Fascynująca podróż po świecie sztuki współczesnej zapewni Małgorzata Jagielska, pracownik działu edukacji MCSW Elektrownia - mówi i zaprasza do oglądania Kinga Maszczyńska z Elektrowni.