09:10 / 02.10.2023

Apel Młodych po trzyletniej przerwie

© Kuba Dudziak

Apel Młodych po trzyletniej przerwie


© Kuba Dudziak

W sobotni  wieczór, od godziny 18.00,  plac przed Urzędem Miejskim w Radomiu zapełnił się tłumem młodzieży. Wszyscy świetnie się bawili na tegorocznym Apelu Młodych.

 
© Kuba Dudziak

Po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią do kalendarza wydarzeń  diecezji radomskiej powrócił Apel Młodych. Poprzednie spotkania na deptaku w sposób szczególny zapisały się w pamięci młodych mieszkańców, którzy nigdy swoją obecnością nie zawiedli organizatorów. Nie inaczej było tym razem, w sobotę 30 września br. 


© Kuba Dudziak

Młodzież zgromadziła się tradycyjnie w centrum miasta, przed Urzędem Miejskim. Na scenie ustawionej przed Klubem Środowisk Twórczych był czas na muzykę, zabawę, ale też refleksję. Konferencję wygłosił ks. Sebastian Kosecki – duszpasterz młodzieży w archidiecezji częstochowskiej, swoim świadectwem wiary podzielił się również ks. Jakub Bartczak. Była także możliwość modlitwy indywidualnej. Spotkanie zakończono się apelem jasnogórskim o godz. 21.00 oraz przemówieniem rektora Wyższego Seminarium Duchownego ks. Marka Adamczyka, który wyraził  radość, że mógł przyczynić się do zorganizowania tegorocznego Apelu Młodych.


© Kuba Dudziak

Wszyscy życzyli sobie, by Apel już na stałe powrócił do naszego miasta i stał się ważnym przyczynkiem potrzebnej ludziom młodym debaty oraz godzenia przez nich modlitwy i zabawy. 


© Kuba Dudziak

© Kuba Dudziak

© Kuba Dudziak

© Kuba Dudziak

Wśród gości młodzieży byli ks. biskup ordynariusz Marek SolarczykWaldemar Trelka, starosta radomski oraz wiceprezydent Radomia Marta Michalska – Wilk.

Kuba Dudziak