03:06 / 15.06.2019

Grupa Rowerowa Zwoleń zakończyła RAJD PAMIĘCI OFIAR II WOJNY ŚWIATOWEJ wzdłuż granicy morskiej.

©Obiektywnie.info.pl # Elżbieta Nowakowska

RAJD PAMIĘCI OFIAR II WOJNY ŚWIATOWEJ wzdłuż granicy morskiej - od Świnoujścia do Helu. Przez siedem dni GRUPA ROWEROWA ZWOLEŃ pokonała 610 kilometrów.

Na trasie Rajdu w miejscach Pamięci Narodowej członkowie Grupy oddawali hołd, Tym którzy zginęli w obronie Ojczyzny. 


© Grzegorz B
31 maja 2019 roku, transportem zorganizowanym dojechali (16 osób) do Świnoujścia na miejscu byli ok. godz. 16, zostawili bagaże w Młodzieżowym Schronisku, po czym spotkali się z Lidią Miecznik i Kingą Abraham w Centrum Informacji Turystycznej. Każdy otrzymał mapy i przewodniki. Zatrzymali się pod pomnikiem Bohaterom Walki o Niepodległość, następnie dojechali do granicy polsko-niemieckiej, później pod najwyższą latarnię morską. 


©Obiektywnie.info.pl # Elżbieta Nowakowska

1 czerwca, już z całym osprzętem na rowerach wyjechali ze Świnoujścia, na trasę Rajdu przez Pobierowo, Trzęsacz, Rewal, Kołobrzeg, Kukinię, Ustronie Morskie, Mielno, Darłowo, Kopań, Ustkę, Smołdzino, Łebę, Karwieńskie Błoto, Władysławowo. 7 czerwca   dojechali  do Helu – początku Polski. Zatrzymali się przy Pomniku Obrońców Helu, z Helu przepłynęli statkiem do Gdyni, tam pamiątkowe fotki przy Darze Pomorza i ORP Błyskawica. 


©Obiektywnie.info.pl # Elżbieta Nowakowska

W Kołobrzegu do Grupy dojechał Zdzisław Olęder, który ulżył szczególnie kobietom zabierając ich część bagaży do auta. 


©Obiektywnie.info.pl # Elżbieta Nowakowska

Przejechali 610 kilometrów, Grupę prowadził Czesław Nowakowski z flagą Grupy, zamykali Grzegorz Brzózek i Jan Molendowski z flagami narodowymi. Wszyscy jechali w kamizelkach odblaskowych z napisem Zwoleń. Patronat nad Grupą objęli Arkadiusz Sulima Burmistrz Zwolenia i ks. kanonik Bernard Kasprzycki proboszcz Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego


©Obiektywnie.info.pl # Elżbieta Nowakowska

Elżbieta Nowakowska