23:02 / 05.02.2024

Pierwszy Bal Karnawałowy dla rodziców i opiekunów osób z niepełnosprawnościami
Pierwszy Bal Karnawałowy dla rodziców i opiekunów osób z niepełnosprawnościami

3 lutego 2024 r. odbył się po raz pierwszy Bal dla rodziców i opiekunów osób z niepełnosprawnościami, którego organizatorami było: Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Razem” i Stowarzyszenie „Do Celu”.


Dobro uskrzydla

Miłość uskrzydla, przenosi góry i taką siłę mają kobiety Dagmara Janas i Tatiana Kaplińska, które przez lata pokazują nam jak na co dzień wspierać osoby z niepełnosprawnością. To z ich inicjatywy został zorganizowany po raz pierwszy w historii Bal Karnawałowy skierowany do rodziców i opiekunów osób z niepełnosprawnościami. Jak wspomniały  organizatorki podczas otwarcia nie udałoby się, gdyby nie wsparcie i owocna współpraca z Samorządem. Otwarcie
W sobotę 3 lutego o godzinie 19.00 gości powitały Dagmara Janas prezes Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Razem”, Tatiana Kaplińska prezes Fundacji „Happiness” i kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowych „Do Celu” oraz  dziennikarz Wojtek Szymański.Wśród gości honorowych w Balu Karnawałowym uczestniczyli: Wice wojewoda Patryk Fajdek, Prezydent Miasta Radomia Radosław Witkowski, Wiece Prezydent Marta Michalska-Wilk, Radne: Wioletta KotkowskaMagdalena Lasota, Kierownik Centrum Organizacji Pozarządowych Emil JaskulskiAleksandra Kozera przewodnicząca koła powiatowego w Radomiu Polska 2050, Zbyszek Adamczyk członek zarządu Regionu Mazowieckiego Polska 2050, Monika Flisek Członek Stowarzyszenia Polska 2050Oprawę muzyczną podczas Balu Karnawałowego zapewnili: Krzysztof Rdzanek i Ewa Murdza
Podczas balu odbyło się losowanie nagród w którym udział wzięli wszyscy uczestnicy balu. Zwycięscy otrzymali upominki od Organizatorów. 


Jak dużo wewnętrznej siły i serca przepełnionego dobrem trzeba, aby na co dzień zmagać się z przeciwnościami losu wiedzą rodzice i opiekunowie osób z niepełnosprawnością. 
Ten wieczór był wyjątkowy, a patrząc na radość uczestników mamy nadzieję, że za rok spotkamy się ponownie. 


Gratulujemy pomysłu i życzymy dużo radości – Razem do Celu – Bo dobro uskrzydla.

Eliza Wilczyńska