21:01 / 22.01.2017

INTERNATIONAL TOBACCO MACHINERY POLAND UHONOROWANA DRUGIM DIAMENTEM DO ZŁOTEJ STATUETKI LIDERA POLSKIEGO BIZNESU.

Zdjęcia Adam Dziedzic

Wielka Gala Liderów Polskiego Biznesu odbyła się w sobotę, 21 stycznia, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie. Wydarzenie organizowane jest nieprzerwanie od 1991 roku. Tegoroczna Gala rozpoczęła się w części oficjalnej koncertem Tribute to Sinatra. Galę otworzył Prezes BCC Marek Goliszewski.

Podczas uroczystej gali przyznane zostały Złote Statuetki w konkursie „Lider Polskiego Biznesu” firmom i ich szefom, którzy w swej działalności kierują się nie tylko zyskiem ale i etyką prowadzenia biznesu oraz troską o sprawy państwowe.

Wśród wyróżnionych nie zabrakło radomskiej firmy, członka Radomskiej Loży BCC. International Tobacco Machinery Poland Sp. z o.o. została uhonorowana drugim Diamentem do Złotej Statuetki Lidera Polskiego Biznesu. ~ (Diamenty otrzymują dotychczasowi Laureaci konkursu "Lider Polskiego Biznesu", którzy utrzymali bądź poprawili swoją pozycję na rynku).przyp. Obiektywnie.info.pl. Nagrodę odebrał Pan Leszek Sikora - Prezes Zarządu, Dyrektor Zarządzający.

Nominację do Złotej Statuetki Lidera Polskiego Biznesu otrzymał również Manor House SPA.


Nagrodę Specjalną BCC – Złotą Statuetkę przyznano kanclerz Angeli Merkel za intensywny rozwój polsko-niemieckich stosunków gospodarczych, handlowych. Laudację na jej cześć wygłosił profesor Jerzy Buzek.

Medal Solidarności Społecznej otrzymali: siostra Małgorzata Chmielewska, prezes Beata Drzazga, prezes Krzysztof Pruszyński, prezes Marcin Stan.

Pani Premier Beata Szydło przesłała do uczestników Gali list, w którym z sympatią i uznaniem odniosła się do BCC i jego członków oraz pogratulowała wyróżnionym przedsiębiorcom. List do uczestników Gali przesłał też Marszałek Sejmu Marek Kuchciński.

Wojciech Warski przewodniczący Konwentu BCC odczytał przesłanie papieża Franciszka, które przekazał w związku z przyznaną mu nagrodą – Złotą Statuetką  BCC oraz uroczystością.

Z ramienia Rządu w Gali uczestniczył Jerzy Kwieciński, Sekretarz Stanu w Ministerstwie.
W Teatrze Wielkim, gdzie ogłoszono nazwiska laureatów, pojawili się politycy, dziennikarze wśród nich Obiektywnie.info.pl i biznesmeni.

W uroczystości uczestniczyła reprezentacja Członków Radomskiej Loży BCC wraz z Kanclerzem Jerzym Kowalem oraz Sekretarz Anną Słopiecką.

W części bankietowej odbył się pokaz mody Van Graaf, aukcja dzieł sztuki organizowana przez BCC. Dochód z aukcji zostanie przekazany na działalność charytatywną Business Centre Club. Podczas pokazu mody Miss Egzotica, można było zauważyć Radomiankę w koronie Miss Earth Magdalenę Kucharską - Miss Egzotyka International.

Adam Dziedzic