23:11 / 08.11.2022

Grandioso uruchomiło orkiestrę dla dorosłych


Stowarzyszenie Grandioso uruchomiło orkiestrę dla dorosłych pod roboczą nazwą Orkiestra GRAND.
Zespól przeznaczony jest tylko dla dorosłych powyżej 25 roku życia.

Dariusz Krajewski:
-Naszym założeniem jest umożliwienie kontynuacji pasji muzycznej, pasji gry na instrumentach.
Mamy wielu muzyków w Radomiu i okolicach, którzy z różnych powodów (najczęściej życiowych) powiesili instrumenty na ścianie lub schowali je do szafy.
Wychodzimy do nich z propozycją - spotkajmy się i pograjmy razem, pomuzykujmy. Oderwijmy się na chwilę od codzienności i wróćmy do muzyki.
„Muzyka jest na całe życie“ skomentowała nasz post moja znajoma z South Jersey w USA, która prowadzi podobny projekt.


Dzięki uprzejmości Dyrekcji Młodzieżowego Domu Kultury w Radomiu, próby Orkiestry Grand odbywają się w budynku MDK przy ul. Słowackiego 17.

Zaplanowaliśmy na początek iż będziemy się spotykać dwa razy w miesiącu.Pierwszą próbę mamy już za sobą i przyszło więcej osób niż się spodziewałem. Było nas dziesięcioro muzyków, z różnych środowisk, nie tylko absolwenci Orkiestry Grandioso, o co nam chodziło i co mnie niebywale cieszy.
Przyszła także Pani Iryna, pochodząca z Białorusi, a mieszkająca w teraz w Radomiu i grała z nami.

Dla obawiających się mam informację iż niektórzy, z tych co przyszli na pierwszą próbę mieli kilkuletnią przerwę w graniu na instrumentach, więc nie ma obaw, ani ciśnienia.
Oczywiście wyznaczymy sobie cele i zagramy koncert, ale będzie to za jakiś czas.

Niektórzy pytają, czy jest górna granica wieku - oczywiście że nie ma, wiem że planują się do nas wybrać także 70-latkowie.
Instrumenty - jesteśmy otwarci na wszystkich i dla każdego postaramy się znaleźć miejsce, formuła orkiestry się kształtuje, celujemy wstępnie w formę orkiestry dętej koncertowej, ale udział instrumentów smyczkowych nie jest wykluczony.

Najbliższe próby w 2022 roku odbędą się w następujące piątki o godzinie 18: 28 października, 04 i 18 listopada, 02 i 16 grudnia.
Przed przyjściem prosimy o kontakt z dyrygentem, abyśmy mogli przygotować nuty - telefon 606671570

Odwagi i Zapraszamy!


Załączam zdjęcie z pierwszej próby - mojego autorstwa, a także grafiki do swobodnego wykorzystania w artykule.Więcej informacji udzieli:

Dariusz K. Krajewski
Dyrygent Radomskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej GRANDIOSO

Prezes Stowarzyszenia RMO GRANDIOSO

t. +48 606 671 570
orkiestra@grandioso.radom.pl