08:04 / 23.04.2021

ŁAZARZ - Maciej Bujanowicz. Rozmowy o poezji.


©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV 
Poezja Macieja Bujanowicza 

W książce "Łazarz" wydawnictwo Lucky, Maciej Bujanowicz  w rzeczywisty sposób przelał swoje myśli na papier, ale również lekkością przekazu. Poeta młodego pokolenia porusza problemy, które możemy zaobserwować w swoim bliskim otoczeniu. Pisze o życiu, wolności, tożsamości, tolerancji, przemijaniu i wielu innych. Bez żadnej sztuczności, nadmiernego naciągania. Niektóre myśli są zaledwie jednozdaniowe, one właśnie sprawiają, że czytelnik na chwilę się zaduma, coś przemyśli. Niezwykłą wrażliwość Macieja Bujanowicza da się zauważyć w każdym zdaniu, słowie, myśli. W  wierszu "Prostokącik". opisuje realne i na czasie podejście do panującej sytuacji, z jaką spotyka się każdy z nas w naszej zwykłej, szarej codzienności.


©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV         ŁAZARZ - Rozmowy o poezji - Macioej Bujanowicz, Adrian Szary                     Odtwarzacz wideo od: YouTube (Zasady zachowania poufności informacjiWarunki) 


 

Maciej Bujanowicz urodził się w 1999 r. w Radomiu. Uczył się w I LO imienia Kopernika. Obecnie studiuje filologię polską na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Jest autorem trzech dwóch poetyckich: "Synkretyzm nocy", "Reloveution" i "Łazarz"Publikował również w pięciu antologiach. Może pochwalić się zdobyciem kilkunastu nagród w ogólnopolskich konkursach literackich m.in. pierwszej nagrody w X Konkursie Twórczości Miłosnej „Ja Cię kocham, a Ty pisz!" Mariusza Kargula.