22:01 / 03.01.2023

Dąbrówka Zabłotnia i Groszowice–Wrzosów. Od 2 stycznia nowe przystanki na Mazowszu.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Mieszkańcy Mazowsza zyskali dogodne połączenie z nowych przystanków Groszowice-Wrzosów na linii między Radomiem a Dęblinem oraz Dąbrówka Zabłotnia między Skarżyskiem-Kamienna a Radomiem. Nowe perony ułatwią podróże, m.in. w kierunku Warszawy i Lublina.

Mieszkańcy Mazowsza zyskali dogodne połączenie z nowych przystanków Groszowice-Wrzosów na linii między Radomiem a Dęblinem oraz Dąbrówka Zabłotnia między Skarżyskiem-Kamienna a Radomiem

Nowe perony ułatwią podróże, m.in. w kierunku Warszawy i Lublina. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zbudowały przystanki w ramach „Rządowego Programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”.

Od 2 stycznia 2023 r. mieszkańcy Mazowsza zyskali wygodne połączenie z dwóch nowych przystanków w Groszowicach- Wrzosów między Radomiem a Dęblinem (lk26) oraz Dąbrówce Zabłotniej między Skarżyskiem Kamienna a Radomiem (lk8).

Z Groszowic podróżni pojadą pociągami w kierunku Radomia, Pionek, Dęblina, Warszawy i Lublina

Przystanek w Dąbrówce Zabłotniej ułatwi mieszkańcom dojazd w kierunku Radomia, Skarżyska-Kamiennej i Warszawy.

Na obu przystankach powstały dwa jednokrawędziowe perony o długości 200 m, które dla wygody pasażerów są wyposażone w wiaty, ławki i poręcze do odpoczynku na stojąco. Podróże ułatwiają czytelne oznakowanie, tablice informacyjne i gabloty z rozkładem jazdy. 
Dla cyklistów przy wejściach do peronów ustawiono stojaki na rowery. Nowe przystanki są dostosowane do osób z ograniczoną mobilnością. Na sąsiadujących z nowymi przystankami przejazdach kolejowo-drogowych została wymieniona nawierzchnia. Wykonawcą inwestycji o wartości ok. 8 mln zł netto było Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych DIAG – MOST z Warszawy.

Program Przystankowy w woj. mazowieckim

W województwie mazowieckim Program Przystankowy obejmuje na liście podstawowej 16 lokalizacji. Są to Józefin, Mińsk Mazowiecki, Kosów, Chronów, Bąkowiec, Mrozy, Wołomin, Mordy Miasto, Koziebrody, Radom Południowy, Ruda Wielka, Mława Miasto, Rokitno, Groszowice, Dąbrówka Zabłotnia, Niemojki. Obecnie w realizacji jest przystanek Rokitno. Podpisano umowę z wykonawcą przystanku Mordy Miasto i Koziebrody oraz ogłoszono przetarg na wyłonienie wykonawcy przystanku Józefin. Pociągi zatrzymają się na tych przystankach w styczniu 2023 r. We wrześniu 2021 r. oddano do użytku przystanek w Niemojkach. 

Karol Jakubowski
zespół prasowy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.