17:03 / 12.03.2020

BRAŃSKA ORKIESTRA SYMFONICZNA zagrała podczas obchodów Dnia Kobiet w Zwoleniu.

©obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic

W zwoleńskim Kinie Świt zorganizowano otwarte powiatowo-gminne obchody Dnia Kobiet.

Organizatorem wydarzenia był starosta zwoleński Stefan Bernaciak oraz Burmistrza Zwolenia Arkadiusz Sulima. Współorganizatorem Oddział Powiatowy Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód, DiR Dziedzictwo i Rozwój w Zwoleniu.


©obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic   WRĘCZENIE KWIATÓW PRZEZ STEFANA BERNACIAKA

Już przy wejściu do Kina "ŚWIT" każda kobieta została przywitana kwiatami. Goździki wręczali przedstawiciele samorządu powiatu zwoleńskiego oraz miasta i gminy Zwoleń.


©obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic   WRĘCZANIE KWIATÓW  ARKADIUSZ SULIMA, GRZEGORZ MOLENDOWSKI

Część oficjalna

Pierwszy głos zabrał starosta zwoleński Stefan Bernaciak. -Długo zastanawiałem co powiedzieć w tak wyjątkowym momencie. Zacznę od tego, że współczesna Polka jest bardzo dzielna. Jesteście panie pracowite, solidne i dokładne. Pełnicie różne odpowiedzialne funkcje – podkreślał starosta Stefan Bernaciak. -Dzień Kobiet, który obchodzimy 8 marca jest doskonałą okazją do wyrażenia naszej wdzięczności za dobro, które otrzymujemy od was każdego dnia. Jesteście filarami w urzędach powiatowych i gminnych, w jednostkach im podległych, a także we wszystkich instytucjach i branżach z którymi mamy do czynienia każdego dnia. W swoich obowiązkach wykorzystujecie najlepsze cechy, cierpliwość, empatię, intuicję, dzięki którym dostrzegacie subtelne zmiany otoczenia i błyskawicznie wyciągacie trafne wnioski. Dzięki kobietom ten świat jest lepszy i bardziej przyjazny. W imieniu Zarządu Powiatu w Zwoleniu dziękuję wam za troskę, życzliwość i ciepło. W tym szczególnym dniu przyjmijcie najlepsze życzenia, ale też wyrazy uznania i szacunku. Niech każdy dzień w roku przynosi wam uśmiech, radość i szczęście. Życzę dużo zdrowia, wytrwałości i miłości najbliższych – dodał starosta.


©obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic    STEFAN BERNACIAK, STAROSTA ZWOLEŃSKI.

Następnie głos zabrał burmistrz Zwolenia Arkadiusz Sulima. – Dzień Kobiet, to święto liczące sobie ponad stuletnią tradycję, które zostało ustanowione z szacunku do wszystkich kobiet na świecie. Bo przecież to kobiety są natchnieniem dla artystów. To dla was drogie panie komponowane są najpiękniejsze utwory muzyczne, literackie i tworzone dzieła plastyczne. To wy nas motywujecie do wielu nowych wyzwań i to dzięki wam my mężczyźni stajemy się lepsi. Za to dziś serdecznie wam dziękujemy. Przy tej okazji, w imieniu samorządu gmin Zwoleń życzę wszystkim paniom, aby każdy dzień był dla was piękny i szczęśliwy. Życzę również spełnienia marzeń osobistych i zawodowych – powiedział burmistrz Arkadiusz Sulima.


©obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic   ARKADIUSZ SULIMA, BURMISTRZ ZWOLENIA.

Życzenia złożył również radny sejmiku województwa mazowieckiego Tomasz Śmietanka. – Dla dziewcząt, żon, sióstr, matek, babć, wnuczek, wszystkich kobiet ziemi zwoleńskiej składam najlepsze życzenia – mówił radny Tomasz Śmietanka.


©obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic   TOMASZ ŚMIETANKA, RADNY SEJMIKU WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO.

Po uroczystych przemówieniach i morzu wypowiedzianych życzeń na scenę zostały zaproszone przedstawicielki kobiet ziemi zwoleńskiej, którym wręczono bukiety kwiatów.


©obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic  WRĘCANIE BUKIETÓW KWIATÓW PRZEDSTAWICIELKOM ZIEMI ZWOLEŃSKIEJ.

©obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic  PAMIĄTKOWE ZDJĘCIE  Z PRZEDSTAWICIELKAMI KOBIET ZIEMI ZWOLEŃSKIEJ.

Część artystyczna.


©obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic   BRAŃSKA ORKIESTRA SYMFONICZNA.

W części artystycznej w ponad godzinnym koncercie wystąpiła BRAŃSKA ORKIESTRA SYMFONICZNA, która pod kierunkiem Eduarda Ambarcumiana – zasłużonego artysty Federacji Rosyjskiej zagrała między innymi utwory: Giulio Caccini Ave Maria, Johann Strauss Waltz, George Gershwin Amerykanin w Paryżu, Stanisław Moniuszko Bajka, Bilze Marsh Quadrille, Low Moja piękna dama, Leonard Bernstein Mambo, Jamaica, Anderson Żak, Królowa piłki, Alan Menken - Aladdin, Piosenka z musicalu Rio-Rita 1927 r., Astor Piazzolla - Libertango, Klark Hipnoza, Muzyka z filmu Piraci z Karaibów.


©obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic   BRAŃSKA ORKIESTRA SYMFONICZNA.

©obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic   BRAŃSKA ORKIESTRA SYMFONICZNA.

Fantastyczne wykonanie porwało kobiecą publiczność z krzeseł, która raz po raz nagradzała muzyków gromkimi brawami. 


©obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic  NAGRODZENIE BRAŃSKIEJ ORKIESTRY GROMKIMI BRAWAMI.

Podziękowania za wspaniały koncert złożył starosta zwoleński Stefan Bernaciak wręczył jednocześnie dyrygentowi podziękowanie oraz pamiątki związane z powiatem zwoleńskim.


©obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic  PODZIĘKOWANIA ZA WSPANIAŁY KONCERT WYKONANY PRZEZ BRAŃSKĄ ORKIESTRĘ SYMFONICZNĄ.

Na zakończenie wydarzenia panie zaproszono na słodki poczęstunek i lampkę wina.

BRAŃSKA ORKIESTRA SYMFONICZNA istnieje od 1993r, i ma na swoim koncie wiele wyróżnień i nagród oraz niezliczoną ilość koncertów w Europie i Azji. Muzycy szczególnie sobie cenią koncerty i ciepłe przyjęcie polskiej publiczności. 

Koncert odbył się w ramach obchodów Święta Kobiet.