09:02 / 07.02.2021

ZŁOTA DZIESIĄTKA SPORTOWCÓW w Radomiu.

© Łukasz Wójcik / UM Radom

Sportowcy, trenerzy, działacze i sponsorzy zostali nagrodzeni podczas dorocznej Gali Mistrzów Sportu zorganizowanej przez prezydenta Radomia. 
Tak jak każdego roku, nagrody zostały wręczone w kilku kategoriach. Poznaliśmy „Złotą Dziesiątkę Sportowców”, „Galerię Trenerów”, „Drużynę Roku”, "Sportową Nadzieję Roku”, „Sportową Imprezę Roku”, „Sponsora Roku”, „Osobowość Roku” oraz laureatów nagrody „Serce dla Sportu”.

Złota Dziesiątka Sportowców

Paweł Brach – BKS Radomiak - srebrny medalista MP seniorów, młodzieżowy mistrz Polski w kat. 57 kg, członek kadry narodowej w boksie olimpijskim.


© Łukasz Wójcik / UM Radom      PAWEŁ BRACH

Weronika Falkowska – Akademia Tenisowa Masters - reprezentantka kraju, złota medalistka halowych MP seniorów w grze podwójnej i w grze pojedynczej, złota medalistka młodzieżowych MP; 724. miejsce na światowych listach WTA.

Martyna Kotwiła – RLTL ZTE - srebrna medalistka MP seniorów w biegu na 200 m i w sztafecie 4x400 m, młodzieżowa mistrzyni Polski w sztafecie 4x100 i brązowa medalistka w biegu na 200m, kadrowiczka.


© Łukasz Wójcik / UM Radom    MARTYNA KOTWIŁA

Patryk Kozłowski – RLTL ZTE - brązowy medalista MP seniorów w biegu n
a 5000 m, wicemistrz kraju na 4000 m w przełajach, złoty medalista młodzieżowych MP na 5000 m i młodzieżowy MP na 4000 w przełajach.


 © Łukasz Wójcik / UM Radom    PATRYK KOZŁOWSKI

Arkadiusz Kułynycz – złoty medalista Mistrzostw Polski seniorów w zapasach stylu klasycznego w wadze 87 kg, członek kadry narodowej.


© Łukasz Wójcik / UM Radom    ARKADIUSZ KUŁYNYCZ

Rossi Pereira Leandro – RKS Radomiak - jeden z najlepszych piłkarzy radomskiego zespołu występującego na boiskach Fortuna 1 Ligi.


© Łukasz Wójcik / UM Radom    ROSSI PEREIRA LEANDRO

Paulina Nogaj – MKS Wodnik - czołowa pływaczka kraju, multimedalistka MP seniorów i młodzieżowych MP w pływaniu, zawodniczka kadry narodowej.


© Łukasz Wójcik / UM Radom    PAULINA NOGAJ

Daniel Rutkowski – MMA - były zapaśnik, obecnie mistrz MMA w kategorii wagowej 66 kg, najlepszy zawodnik krajowych rankingów MMA.


© Łukasz Wójcik / UM Radom   DANIEL RUTKOWSKI

Agata Witkowska – E.Leclerc Moya Radomka Radom - jedna z najlepszych, najbardziej doświadczonych libero siatkarskiej Tauron Ligi.


© Łukasz Wójcik / UM Radom    AGATA WITKOWSKA
Natalia Wosztyl – RLTL ZTE - srebrna medalistka MP w biegu na dystansie 400 m przez płotki, srebrna medalistka w sztafecie 4x100 m, młodzieżowa mistrzyni kraju na 400 m przez płotki, młodzieżowa mistrzyni w sztafecie 4x100 m, a także młodzieżowa wicemistrzyni Polski na 400 m.


Galeria Trenerów

Dariusz Banasik – RKS Radomiak – trener zespołu Radomiaka, czwartej drużyny Fortuna 1 Liga sezonu 2019/2020; szkoleniowiec, który wprowadził zespoł do baraży o awans do ekstraklasy.


© Łukasz Wójcik / UM Radom    DARIUSZ BANASIK

Riccardo Marchesi – E.LeclercMoyaRadomka – trener siatkarek; dzięki jego pracy i zaangażowaniu radomska drużyna stała się rewelacją rozgrywek i obecnie zajmuje 2. miejsce w siatkarskiej ekstraklasie.


© Łukasz Wójcik / UM Radom    RICCARDO MARCHESI

Leszek Trzos – RLTL ZTE – trener lekkiej atletyki, którego podopieczni corocznie zdobywają medale w impreazach mistrzowskich, we wszystkich kategoriach wiekowych.


© Łukasz Wójcik / UM Radom   LESZEK TRZOS

Robert Witka – HydroTruck - trener ekstraklasowych koszykarzy, w przeszłości czynny zawodnik, obecnie realizuje swoje pasje jako szkoleniowiec.


© Łukasz Wójcik / UM Radom   ROBERT WITKA

Sławomir Żeromiński – BKS Radomiak – trener i wychowawca kilku pokoleń zawodników w boksie olimpijskim, obecnie jego podopiecznymi są m.in. medaliści MP Paweł Bracha i Agata Kaczmarska.


© Łukasz Wójcik / UM Radom    SŁAWOMIR ŻEROMIŃSKI

Nadzieja Sportowa Roku

Joanna Hajdrowska – RLTL ZTE – brązowa medalistka lekkoatletycznych MP seniorów, młodzieżowa mistrzyni kraju w rzucie oszczepem.


© Łukasz Wójcik / UM Radom    JOANNA HAJDROWSKA

Maciej Klimek – MKS Victoria - złoty medalista MP Juniorów w czwórboju nowoczesnym, kadrowicz, reprezentant i jeden z najbardziej utalentowanych zawodników kraju tej dyscypliny


© Łukasz Wójcik / UM Radom    MACIEJ KLIMEK

Marcel Szymański – RKS Radomiak - reprezentant Polski w kategorii do lat 16. Mimo młodego wieku od zeszłego sezonu w kadrze pierwszoligowego zespołu Radomiaka, w którym zanotował już debiut.


© Łukasz Wójcik / UM Radom    MARCEL SZYMAŃSKI

Impreza Sportowa Roku

Mistrzostwa Polski seniorów w zapasach - w zawodach wzięli udział najlepsi zapaśnicy stylu klasycznego Polski, medaliści Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata. Organizatorem prestiżowej imprezy było Radomskie Centrum Szkolenia Zapaśniczego "Olimpijczyk".© Łukasz Wójcik / UM Radom    RADOMSKIE CENTRUM SZKOLENIA ZAPAŚNICZEGO "OLIMPIJCZYK"
Drużyna Roku

RKS Radomiak - piłka nożna – 4. miejsce w debiutanckim sezonie 2019/2020 Fortuna 1 Ligi, udział w barażach o awans do ekstraklasy. W nowym sezonie drużyna nadal zalicza się do czołówki i po rundzie jesiennej w tabeli rozgrywek Fortuna 1 Ligi plasuje się w czołówce tabeli.


© Łukasz Wójcik / UM Radom   RKS RADOMIAK

Sponsor Roku

Enea Wytwarzanie – spółka energetyczna od wielu lat wspiera lokalny sport; to między innymi dzięki pomocy i owocnej współpracy z tym sponsorem piłkarze Radomiaka czy zespół siatkarzy Cerrad Enea Czarni mogą realizować swoje ambitne zamierzenia sportowe. Co warte podkreślenia, mimo pandemii Enea Wytwarzanie nie zaprzestała finansowania sportu w Radomiu i w całym regionie radomskim.


© Łukasz Wójcik / UM Radom   ENEA WYTWARZANIE

Osobowość Sportowa Roku

Andrzej Falkiewicz – KS Start - prezes klubu, który w ostatnim okresie zakończył dwuletni proces inwestycyjny obiektu użyteczności publicznej przy ul. Wernera 29/31 polegający na wybudowaniu hali sportowej z widownią i zapleczem. Oddanym do użytku obiekcie w 2020 roku trenuje judo ok. 200 dzieci i młodzieży.


© Łukasz Wójcik / UM Radom   ANDRZEJ FALKIEWICZ

Serce dla Sportu

Jarosław Ludwiński - prezes Szkolnego Związku Sportowego, członek zarządu SZS Warszawy i województwa mazowieckiego. Od kilkudziesięciu lat niestrudzony propagator sportu wśród dzieci i młodzieży, inicjator oraz pomysłodawca wielu przedsięwzięć promujących zdrowy styl życia nie tylko wśród najmłodszych.


© Łukasz Wójcik / UM Radom    JAROSŁAW LUDWIŃSKI

Mirosław Mucha – jedna z najbarwniejszych postaci radomskiego sportu; swoją przygodę rozpoczynał od piłki nożnej na nieistniejącym już wojskowym stadionie przy ul. Struga. Od niespełna 50 lat kibicom kojarzy się z radomską siatkówką, to na nim spoczywa techniczne przygotowanie meczów zarówno zespołu Cerrad Enea Czarni, jak i E.Leclerc Moya Radomka.


© Łukasz Wójcik / UM Radom    MIROSŁAW MUCHA

Andrzej Wiatrak – starsi kibice pamiętają p. Andrzeja jako utalentowanego piłkarza, który z czasem swoje zainteresowanie i sportową pasję zaczął dzielić z tenisem stołowym. Ogromne doświadczenie i zaangażowanie przyniosło znakomite rezultaty. Z upływem lat stał szkoleniowcem, którego podopieczni w tej dyscyplinie odnosili ogromne sukcesy. Trener i wychowawca kilku pokoleń zawodników, którzy przez lata występowali na poziomie ekstraklasy, zdobywali medale Mistrzostw Polski.


© Łukasz Wójcik / UM Radom    ANDRZEJ WIATRAK

Wyboru laureatów dokonała kapituła, w skład której weszli członkowie Rady Sportu oraz radomscy dziennikarze sportowi.