16:02 / 01.02.2021

Za nami 18. przysięga żołnierzy 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej

© Dostarczane przez 6 Mazowiecką Brygadę Obrony Terytorialnej

Za nami 18. przysięga żołnierzy 6 Mazowieckiej Brygady OT. Mimo pandemii, mrozów sięgających -25 stopni C i ciągłych opadów śniegu, nikt nie zrezygnował, a szeregi Terytorialsów powiększyły się o kolejne osoby gotowe służyć Ojczyźnie. Ukoronowaniem bardzo wymagającego szkolenia podstawowego, było wypowiedzenie słów roty przysięgi do sztandaru wojskowego na terenie Kompleksu Wojskowego przy ul. Sadków w Radomiu. 


© Dostarczane przez 6 Mazowiecką Brygadę Obrony Terytorialnej

31 stycznia br. odbyła się pierwsza w 2020 roku przysięga wojskowa 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej, po raz pierwszy wziął w niej udział nowy dowódca brygady, pułkownik Witold Bubak:  - Złożyliście z dumą przysięgę wojskową. Żałuję, że wśród nas nie ma waszych najbliższych. Nie ma rodziców, rodzin, przyjaciół. Na pewno z nami sercem i duchem - mówił pułkownik. - Wiem jak to jest być człowiekiem, który składa przysięgę , bo sam ją składałem. Pamiętam jak się wtedy czułem. Wiem też, jak to jest być ojcem dziecka, które również składa taką przysięgę. Tym bardziej jest mi żal, że nie ma tu waszych najbliższych ale niestety takie nastały czasy - dodawał dowódca brygady.


© Dostarczane przez 6 Mazowiecką Brygadę Obrony Terytorialnej

Podczas uroczystości wyróżniono listem gratulacyjnym dwóch żołnierzy, którzy ukończyli szkolenie z najwyższym wynikiem. Byli to żołnierze: szer. Wigant Żaneta, szer. Ciołek Wojciech.


© Dostarczane przez 6 Mazowiecką Brygadę Obrony Terytorialnej

- Nowe otoczenie, nowi ludzie. Można by przypuszczać, że w tak krótkim czasie trudno się dobrze poznać. Jednak przyjacielska dłoń, pomagała nam nawet w tych najtrudniejszych momentach. Wspieraliśmy się nawzajem, a wszystkiemu towarzyszyła „wojskowa atmosfera” - mówiła w imieniu żołnierzy szer. Żaneta Wigant, dodając: - Obiecujemy sumiennie podnosić swoje umiejętności i kwalifikacje, aby w pełni odpowiedzialności dbać o naszą Ojczyznę, lokalne społeczności oraz o ludzi, których kochamy. Myślę, że ten dzień na zawsze pozostanie w naszej pamięci.


© Dostarczane przez 6 Mazowiecką Brygadę Obrony Terytorialnej

24 stycznia do przybywających na terenie Kompleksu Wojskowego w Radomiu, dołączyło 14 żołnierzy rezerwy, którzy rozpoczęli swoje szkolenie wyrównawcze. Podczas szkolenia służyli radą i doświadczeniem swoim młodszych kolegą, a sami adoptowali się do służby w nowym dla siebie rodzaju sił zbrojnych.
Dołącz do nich!

Przypominamy, że cały czas prowadzony jest nabór ochotników, którzy chcą zasilić  szeregi 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. Wojska Obrony  Terytorialnej szukają osób, które chcą łączyć aktywność zawodową z Terytorialną Służbą Wojskową. Jeśli chcesz wspierać lokalną społeczność,  podnosić swoje umiejętności i kwalifikacje, planujesz karierę w  służbach mundurowych, zgłoś się Wojskowej Komendy Uzupełnień lub  skontaktuj się z rekruterem WOT 6 MBOT:  nr tel. 534 761 415, email. diana.przepiorka@wot.ron.mil.pl lub tel. 509 352 273, email. malgorz.brzostowska@wot.ron.mil.pl.

Najbliższe szkolenia podstawowe 6 Mazowieckiej Brygady OT, odbędą się w terminach 13-28.02.2021 r., oraz 10-25.04.2021 r. Natomiast najbliższe szkolenia wyrównawcze dla rezerwistów, odbędą się w terminach 21.02-28.02.2121 r. oraz 18.04-25.04.2021 r.