18:12 / 13.12.2022

ŚWIATŁO Z SERCA PŁYNĄCE - V Charytatywny Bieg Mikołajkowy Huta 2022

©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV 

Tegorocznym hasłem przewodnim Biegu było ”Światło z serca płynące”

Charytatywny Bieg Mikołajkowy w Hucie jest częścią ogromnego projektu "Terapeutyczny Ogród Zmysłów", który realizowany jest dla Dzieciaków Huciaków

Wspaniałe wydarzenie zorganizowane przez Fundacje follow Me i Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Hucie odbyło się w dniu 10 grudnia 2022r. 
Rozpoczęło się od występu artystycznego dzieci SOSW w Hucie.: taniec synchroniczny który przygotowała wraz z dziećmi z koła teatralnego pani Zofia Lasota, Ilona Węgłowska, Marta Skowroń, oraz piosenki przygotowane przez panią Agatę Celuch


©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV      występ dzieci SOSW w Hucie

Miłośnicy biegania, ludzie o gorących i wielkich sercach złączyli swoje siły biegowe i wspólnie pobiegli w V Charytatywnego  Biegu Mikołajkowego w Hucie k./Lipska.

Sobotni cel biegu Mikołajkowego to zebranie środków na panele fotowoltaiczne, lampy ledowe, wymianę słupów. 

Organizatorzy bieg charytatywny postanowili zorganizować na różnych dystansach, tak by zaangażować, jak największą ilość osób niezależnie od poziomu zaawansowania sportowego.

Rozgrzewkę przed każdym biegiem poprowadziła Irmina Kamińska- instruktor Zumby i Fitnessu od 11 lat. 


©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV       Rozgrzewka prowadzona przez Irminę Kamińską


©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV       Rozgrzewka przed biegiem.

Dzieci do 12 roku życia biegali na dystansie 200m , dzieci w kategorii wiekowej 12-16 lat biegali na dystansie 2000m. Dorośli biegali na dystansie 8500m z podziałem na kobiety i mężczyzn.


©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV     Sędzią głównym zawodów był Jacek Tarnowski.


©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV     Bieg Mikołajkowy.

Każdy uczestnik biegu otrzymał medal i pakiet startowy ufundowany przez firmę Lobo. 


©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV      pamiątkowy medal.

Zwycięzcy otrzymali puchary ufundowane przez firmy Marbet i Rapa Grupa oraz medale pamiątkowe ufundowane przez patrona biegu Kawalera Orderu Uśmiechu Mariana Woronina

Dodatkowo nagrody ufundowane były przez Wicemarszałka Województwa Mazowieckiego Rafała Rajkowskiego, vouchery ufundowane prze firmę Lobo oraz Weekend z Toyotą ufundowany przez firmę Toyota&LexusRomanowski Radom. 
 

©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV       Weekend z Toyotą ufundowany przez firmę Toyota&Lexus wylicytował Kuba Urbański z zespołu Playboys, który ponownie przekazał do licytacji.

Dla 3 najmłodszych uczestników biegu Klub Piękna Gabinet Kosmetyczny ufundował nagrody.


©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV       Najmłodsze uczestncy biegu.


©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV       Specjalne nagrody dla Najmłodszych uczestników biegu.

Iwona Paszkiewicz - Biznes z Pasją - prezes fundacji follow Me Voucher na mycie auta Exclusive w Lobo Garage.

Całą imprezę i licytacje poprowadził Wojtek Szymański z Radia ESKA.


©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV      Licytacje poprowadził Wojtek Szymański z Radia ESKA.

Przed licytacją prac wychowanków ośrodka, darczyńców i przyjaciół ośrodka a po zakończeniu biegów nastąpiło odsłonięcie tablicy pamiątkowej fundatorów małej sceny, widowni, sensorycznych ogrodów zmysłów, boisk sportowych, placów zabaw. Odsłonięcia dokonali wspólnie z obecnymi fundatorami Prezes fundacji follow Me Iwona Paszkiewicz, Grzegorz Paszkiewicz Lobo Group, Starosta Powiatu Lipskiego Sławomir Śmieciuch, Dyrektor Ośrodka Tadeusz Kosiński, Patron Biegów Marian Woronin


©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV      Odsłonięta została Tablica Pamiątkowa..

Od 2016 roku Ośrodek wspólnie z firmą Lobo i fundacją follow Me, przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Lipsku, realizuje marzenia dzieci poprzez organizację charytatywnych biegów mikołajkowych, których patronatem jest Kawaler Orderu Uśmiechu, Marian Woronin. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu ludzi o pięknym i dobrym sercu, zbudowaliśmy sensoryczne ogrody zmysłów, place zabaw, boiska sportowe, siłownię zewnętrzną, małą scenę i widownię.

"Z serca płynąca pomoc dla drugiego człowieka czyni świat lepszym dla dzielących się i dla obdarowanych".

Podczas V edycja Charytatywnego Biegu Mikołajkowego w Hucie k./ Lipska  można było wylicytować torty wykonane przez panią Kasię Samborbiały o smaku kawy z czarną porzeczką, drugi o smaku Kinder Bueno z maliną.


©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV       Licytacja tortu.

Cudowne stroiki, choinki, zawieszki, obrazy, pyszne pierniczki, soki, ręczne wyroby.


©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV       Wylicytowanemu aniołkowi przez Starostę Powiatu Lipskiego Sławomira Śmieciucha przygląda się Patron Biegów Marian Woronin

W przerwie licytacji nastąpiła dekoracja uczestników medalami.


©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV    


©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV    


©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV    


©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV   


 ©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV   


©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV    

Po dekoracji i ponownej licytacji V jubileuszową edycję biegu dzięki sponsorowi firmie Lobo uświetnił występ zespołu Playboys


©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV   


©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV   


©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV   

Celem zrzutki jest zbiórka funduszy na budowę ekologiczne oświetlenia ledowego, które rozświetli Terapeutyczny Ogród Zmysłów, gdzie dzieci nie tylko za dnia, ale i wieczorową porą będą mogły spędzać swój wolny czas, rehabilitować się i rozwijać. 

Marian Woronin patron biegu Wicemistrz olimpijski i mistrz Europy w sztafecie 4 x 100 metrów, brązowy medalista mistrzostw Europy w biegu na 100 m, rekordzista Europy w biegu na 100m, wielokrotny zwycięzca halowych mistrzostw Europy na 50 lub 60 m, zawodów o Puchar Świata i Europy, 15-krotny mistrz Polski w biegach na 100 m, 200 m i sztafecie 4 x 100 m. Obecnie przedsiębiorca, działacz sportowy, prezes Fundacji Polskiej Lekkiej Atletyki 

O ogrodach
Projekt, który Ci przedstawiamy, zakłada budowę terapeutycznego ogrodu zmysłów dla dzieci niepełnosprawnych intelektualnie i ruchowo z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Hucie. Nasi podopieczni mierzą się z różnymi niepełnosprawnościami. W Ośrodku mają zapewnioną opiekę i wielospecjalistyczną pomoc, ale żeby w przyszłości mogli lepiej funkcjonować w społeczeństwie potrzebna jest nieustanna terapia w jak najbardziej naturalnych warunkach i rozwój z wykorzystaniem najnowszych osiągnięć nauki. To właśnie chcemy im wspólnie z Tobą zapewnić. Ogród Zmysłu Smaku pozwoli dzieciom na aktywną obserwację zmian zachodzących w ogrodzie, związanych z porami roku. Systematyczne prace związane z uprawą warzyw i owoców dadzą dzieciom poczucie sprawczości, nauczą odpowiedzialności i dadzą satysfakcję ze zbiorów.

Ogród sensoryczny to ogród zaprojektowany z myślą o osobach z dysfunkcjami, dlatego wszelkie jego elementy kompozycyjne i funkcjonalne muszą być dopasowane dla nich.
Szerokość ścieżek, a także ich układ, musi umożliwiać swobodne poruszanie się osobom niepełnosprawnym. Ostre kąty, zbyt wąska nawierzchnia to kłopot, który może zniechęcać lub całkowicie ograniczyć możliwość korzystania z ogrodu.
Ścieżki sensoryczne to efektowne i bardzo przydatne urozmaicenie zabawowej infrastruktury, które dodatkowo wspomaga integrację sensoryczną u dzieci zarówno pełnosprawnych, jak i z niepełnosprawnościami lub zaburzeniami rozwojowymi.

Ścieżkę sensoryczną tworzy się ją poprzez zastosowanie ciągu zróżnicowanych nawierzchni, dających odmienne odczucia odbierane gołymi stopami. W ścieżce sensorycznej znaczenie ma faktura poszczególnych elementów oraz ich temperatura, co działa na zmysł dotyku oraz bodźce wzrokowe – różnorodne kolory materiałów, które ciekawie mogą przechodzić jeden w drugi. Kształty ścieżki sensorycznej mogą być różne, zależnie od potrzeb. Jeżeli jest elementem ciągu komunikacyjnego, powinna harmonijnie łączyć się z pozostałymi ścieżkami i prowadzić do celu. Można również bardziej wyeksponować ten nietypowy element kompozycji i zlokalizować go centralnie, na przykład na trawniku lub w otoczeniu zwracających uwagę roślin. Ścieżka sensoryczna doskonale sprawdza się również zaprojektowana w formie okręgu, labiryntu, mozaiki lub gry, np. w klasy, co jest szczególnie atrakcyjne dla dzieci i zachęca je do korzystania z tej formy zdrowej zabawy ogrodowej.

Dotychczasowe informacje o Biegu Mikołajkowym na portalu Obiektywnie.info.pl  i ObiektywnieTV
linki:
I Charytatywny Bieg Mikołajkowy

II Charytatywny Bieg Mikołajkowy

III Charytatywny Bieg Mikołajkowy

IV Charytatywny Bieg Mikołajkowy