22:01 / 29.01.2023

RZYMSKIE WAKACJE w obiektywie red. Jerzego Madejskiego.

©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV 

Akademia Handlowa Nauk Stosowanych w Radomiu, w kampusie przy ul. Traugutta 61, przygotowała wyjątkową wystawę. Jej tytuł; „Rzymskie wakacje” brzmi intrygująco. 

W środku kalendarzowej i dość ponurej zimy, poprzez cykl fotografii, przenosi widza do pełnej słońca i turystycznych atrakcji stolicy nad Tybrem.


©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV 

Wyjątkowość otwartej w sobotę 28 stycznia br. wystawy polega i na tym, że autorem prac jest red. Jerzy Madejski. Właśnie minęły dwa lata od śmierci tego znanego radomskiego dziennikarza, który w swoim bogatym zawodowym życiorysie ma prowadzenie warsztatów dziennikarskich ze studentami Wyższej Szkoły Handlowej /obecnie AHNS/. Wspólnie redagowali pismo „Głos Radomski”.

- Tą wystawą chcemy uczcić bardzo lubianego przez młodzież i całą naszą społeczność nauczyciela akademickiego – powiedział w trakcie wernisażu Andrzej Maj, jeden z założycieli i właścicieli uczelni. Jerzy Madejski był twórcą wielu talentów - dodał. 


©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV 

Pisał informacje i artykuły prasowe, poezję oraz książki. Uwielbiał fotografować i podróżować. Ze wszystkich miejsc, które odwiedził, przywoził zdjęcia, które  wszyscy podziwialiśmy za trafność ujęcia i kunszt. 

Za zorganizowanie wystawy w imieniu rodziny podziękowała władzom uczelni żona Jerzego, Joanna Madejska. O tym jak barwną postacią i wszechstronnym dziennikarzem był Jurek wspomniał redakcyjny kolega ze „Słowa ludu” red. Jan Gagacki


©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV 

Po obejrzeniu „Rzymskich wakacji” w obiektywie Jerzego Madejskiego, liczne grono jego rodziny, a także przyjaciół ze środowiska dziennikarskiego na czele z red. Jerzym Figasem i akademickiego z dr. Andrzejem Gołębiowskim, dziekanem Wydziału Studiów Strategicznych i Technicznych, spotkało się przy kawie i słodkim poczęstunku. 


©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV 

Była okazja, by porozmawiać przede wszystkim o Radomiu – kiedyś i dziś. Wszak to rodzinne miasto Jurka, któremu nie szczędził miejsca w swojej pracy twórczej. Niestety, nie doczekał otwarcia lotniska na Sadkowie. Ale w oczekiwaniu na rejsowe loty do Rzymu zapowiedziane już od kwietnia br. może warto odwiedzić Akademię Handlową Nauk Stosowanych i popatrzeć na turystyczne klasyki „Wiecznego Miasta”, sfotografowane przez radomianina, którego już z nami nie ma. 

 Barbara Pikiewicz