01:04 / 22.04.2024

Radosław Witkowski prezydentem Radomia!
Radosław Witkowski prezydentem Radomia!

W niedzielę 21 kwietnia 2024 r. odbyła się druga tura wyborów na prezydenta Radomia. Radosław Witkowski został wybrany na prezydenta Radomia. Kandydat Radomskiego Paktu Samorządowego zdobył w drugiej turze wyborów samorządowych 54,58% głosów, a jego kontrkandydat - Artur Standowicz z PiS - 45,42%.Radosław Witkowski uzyskał dokładnie 34 567 głosów, a Artur Standowicz - 28 771.
Radosław Witkowski jest prezydentem Radomia od 2014 roku. Kadencja na lata 2024-2029 będzie jego trzecią i zgodnie z prawem, ostatnią.- To jest naprawdę wielka chwila (...). Radomianki i radomianie postawili kropkę nad i. Mieliśmy 15 października, następnie 7 kwietnia, a dziś mamy nasz radomski 21 kwietnia, kiedy w trzecim kroku wygraliśmy i chcemy w dalszym ciągu zmieniać nasze miasto - mówił Radosław Witkowski..
Frekwencja wyniosła 41,71%.


Tuż po 21.30 
Radosław Witkowski: „To jest naprawdę wielka chwila. Według badań sondażowych, wygraliśmy! Przed nami oczywiście jeszcze długi wieczór, bo będziemy oczekiwać na wyniki, które będą spływały z obwodowych komisji wyborczych, ale mam nadzieję, że to co widzicie za moimi plecami, potwierdzi się i jest to dla nas wszystkich powodem do wielkiej dumy, brawo! Radomianki i radomianie postawili kropkę nad i, o to prosiliśmy. Mieliśmy 15 października, 7 kwietnia, dziś mamy nasz radomski 21 kwietnia, kiedy w trzecim kroku wygraliśmy i chcemy w dalszym ciągu zmieniać nasze miasto. Wygraliśmy, bo mieliśmy w sobie dużo determinacji, dużo zaangażowania i dużo serca, do tego by w dalszym ciągu tworzyć jak najlepsze warunki do życia w naszym mieście, to jest coś, na co postawiliśmy wiele lat temu, rozpoczynając naszą misję w 2014 roku, natomiast dziś możemy powiedzieć, po tych latach radomianie po raz kolejny udzielili nam ogromnego kredytu zaufania i możemy powiedzieć po tym wszystkim: nie zawiedziemy! Oczywiście, to co przed nami, to wszyscy zdajemy sobie sprawę, myślę, że każdy jest świadomy wyzwań, które przed nami stoją, natomiast dziś możemy się cieszyć naszym sukcesem, ale jak mówię sukces, to za każdym sukcesem stoją ludzie, dlatego dziś chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim radomiankom i radomianom, którzy wzięli udział w pierwszej i drugiej turze wyborów samorządowych - wszystkim! Dziękuję tym, którzy nie udzielili mi poparcia, nie zagłosowali na mnie, zagłosowali na moich konkurentów. My w przeciwieństwie do niektórych, nie traktujemy naszych konkurentów politycznych jak wrogów, nieprzyjaciół, tylko po prostu rywalizujemy i rywalizowaliśmy na lepszą wizję miasta, na lepsze pomysły, ale szczególnie chciałbym podziękować wszystkim radomiankom i radomianom, którzy udzielili mi poparcia, bardzo serdecznie Wam dziękuję! Z jednej strony podziękowania, ale z drugiej - traktuję to jako ogromny kredyt zaufania i taką inspirację do dalszego działania, dalszej aktywności, do dalszego wspólnego zmieniania miasta z mieszkańcami. To jest cel, który sobie postawiłem i ten cel będziemy wspólnie realizować, nie tylko z Wami, którzy tu dziś jesteście, ale także z tymi, którzy udzielili, ale również nie udzielili mi poparcia. Będziemy ich codziennie, naszą ciężką pracą przekonywać, że warto być razem, warto tworzyć Radomską Wspólnotę Samorządową, bo nasze miasto jest niezwykłe i wymaga wspólnego działania wszystkich. Teraz trochę prywaty: codziennie budziła mnie w tej kampanii piosenka U2 i dziś w Radomiu mamy swój beautiful day. Dziękuję raz jeszcze, bo to wielki sukces nas wszystkich, ten sukces nie mógłby być możliwy, gdyby nie ludzie, gdyby nie Wy. Dziękuję!„Wyniki sondażowe
Według wyników badania exit poll, które przeprowadziła Ogólnopolska Grupa Badawcza na zlecenie serwisu LokalnaPolityka.pl, wstępne sondażowe wyniki wyborów na prezydenta Radomia zebrane przez OGB prezentują się następująco:
Radosław Witkowski - 60,5 proc.
Artur Standowicz - 39,5 proc.

Eliza Wilczyńska