00:02 / 01.02.2023

Pożegnanie z kolędowaniem w Osiedlowym Klubie KWADRAT

©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV 

31 stycznia br. po raz pierwszy w historii Klubu „Kwadrat” w Radomiu spotkali się mieszkańcy osiedli „Nad Potokiem” i „Żeromskiego”, by wspólnie kolędować. Drugą okazją był obchodzony niedawno Dzień Babci i Dzień Dziadka.

Jak podkreśliła kierowniczka placówki, Martyna Sałek, to już kolejna inicjatywa Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej „Nasz Dom” mająca na celu integrować lokalną społeczność. 


©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV 

Spotkanie i śpiewanie kolęd uatrakcyjniły swoją obecnością i występami dzieci z sąsiednich przedszkoli i szkół podstawowych zlokalizowanych na terenie osiedli SM „Nasz Dom”.
Licznie zgromadzona publiczność mogła podziwiać „aniołki” z Publicznego Przedszkola nr 3 oraz Publicznego Przedszkola nr 17. Swoje możliwości muzyczne w kolędowym repertuarze zaprezentowali też zespół z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 33 orasz duet z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 27.


©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV 

Jak na taką uroczystość przystało, były prezenty ufundowane przez Klub „Kwadrat”. Słodkie upominki czekały na wszystkie obecne babcie oraz dziadków. Wykonawcy zaś, oprócz poczęstunku słodyczami, otrzymali pamiątkowe dyplomy z podziękowaniem za udział w tym muzycznym wydarzeniu. 


©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV 

Każdy mógł odebrać na pamiątkę „ściągawki” w postaci pięknie przygotowanych edytorsko tekstów najpopularniejszych kolęd, życząc sobie, by znów spotkać się za rok na II Osiedlowym Śpiewaniu Kolęd i Pastorałek.

Barbara Pikiewicz