01:02 / 29.02.2020

Niemal 45 dzieci rozpoczyna przygodę z programowaniem! Zupełnie nieodpłatnie!

 

Startuje VII edycja projektu o nazwie "Girls Code Fun LAB Radom + ZnanyLekarz".
Nowość w tej edycji na rynku radomskim - wprowadzamy do oferty edukacyjnej możliwość nauki programu Python. Tym samym coraz starsze dzieci mogą korzystać z naszych kursów, ponieważ kurs Python zaprojektowany jest dla dzieci w wieku 10-13 lat.

VII edycja to 4 grupy warsztatowe - 2 grupy Scratch dla dzieci w wieku 8-11 lat oraz 2 grupy Python dla dzieci w wieku 10-13 lat. Projekt trwa do połowy maja. 10 spotkań po 1,5 godziny to idealnie zaplanowany czas na zdobycie nowych umiejętności przez dzieci. Zajęcia odbywać się będą w świetlicy Stowarzyszenia na rzecz wspierania rodzin Nowe Perspektywy oraz w świetlicy Ogródek Jordanowski. W obu placówkach projekty "GCF Lab + Znany Lekarz" był realizowany w poprzednich  miesiącach. Współpraca przebiegła pomyślnie - uczestnicy kursu byli bardzo zadowoleni. Zdecydowaliśmy się wesprzeć kolejnych podopiecznych świetlic. 

"Dajemy dzieciom szansę na sprawdzenie swoich kompetencji w obszarze IT i poszerzenie horyzontów edukacyjnych. Oferta kursów fundacji jest na radomskim rynku już 3 rok. To możliwe dzięki Znanemu Lekarzowi, który wciąż wspiera radomskie dzieci w drodze po zdobywanie cyfrowych kompetencji przyszłości.
Po raz kolejny mamy do czynienia z lokalnym patriotyzmem Znanego Lekarza."- mówi Anna Osowska, Koordynator projektu.

Ze wsparciem sponsora w Radomiu przeszkolonych zostało ponad 150 dzieci. Kształcąc programistów zwiększamy szanse dzieci na powodzenie na rynku pracy. Praca programisty jest bardzo pożądana i dobrze płatna - coraz więcej rodziców zdaje sobie z tego sprawę.

Rodziców zainteresowanych udziałem dzieci w potencjalnych kolejnych edycjach projektu prosimy o przesłanie informacji na radom@girlscodefun.pl