20:10 / 02.10.2023

Life Must Go On w największym Międzynarodowym Konkursie / ISC /

©Eliza Wilczyńska Art / fotoreporter Obiektywnie.info.pl

Life Must Go On w największym Międzynarodowym Konkursie / ISC /

Magdalena Mak / Od lewej: Piotr Sujka, Eliza Wilczyńska, ks. Waldemar Maciąg, Wojtek Owczarek

Życie pokazało, że każdy projekt czeka na właściwy moment… 
I tak zaczęła się historia piosenki „Life Must Go On" do której muzykę napisali Wojtek Owczarek i Piotr Sujka z tekstem ks. Waldemara Maciąga, pełnym emocji wokalem Tracey Coryell oraz gitarowym wsparciu Pawła Matrackiego i Sebastiana Piekarka.

Muzyczne spotkania

Z księdzem Waldemarem Maciągiem z Radomia, który od wielu lat mieszka w Stanach Zjednoczonych poznałam się podczas jednego z koncertów Zespołu IRA w Radomiu. Jak zawsze powtarza: „Kiedy jestem z wizytą w Polsce nie może mnie nie być na koncercie przyjaciół z Zespołu IRA”. Tak było i tym razem, kiedy spotkaliśmy się 29 września w przepięknej otulinie Amfiteatru „Kadzielnia” w Kielcach.


Eliza Wilczyńska Art / Koncert Zespołu IRA - Amfiteatr Kadzielnia w Kielcach

Dusza artysty


Eliza Wilczyńska Art. / Ks. Waldemar Maciąg

Ks. Waldemar Maciąg na co dzień związany jest z parafią w Bushnell na Florydzie. W Polsce i na świecie znany z licznych projektów muzyczno-plastycznych. Wielokrotnie współpracował z naszymi radomskimi Zespołami min. Scream, Szymon Wydra & Carpe Diem oraz gwiazdami zagranicznej sceny Tracey Coryell z którą stworzył utwór NO LICENSE. Wśród Fanów Zespołu IRA znany jest również jako autor projektów koszulek dla Zespołu oraz słynnej czterometrowej gitary, która zdobyła III miejsce w konkursie Orlando Guitar Town. W świecie plastyki nagrodzony srebrną statuetką „Davey” za Plakat Roku. Swoją kreatywność artystyczną pokazuje na różnych płaszczyznach życia! Ma w sobie to coś – Pasję, która sprawia, że każdy jego projekt zostaje doceniony i zauważony wśród odbiorców.

Słucham sercem

Pierwszy raz usłyszałam piosenkę w listopadzie 2022 to był magiczny czas wypełniony muzyką. Porwały mnie już pierwsze dźwięki gitary Pawła Matrackiego i siła głosu Tracey Coryell przepełniona emocjami. Jak mówi ks. Waldemar Maciąg: „Siedząc nad Zatoką Meksykańską zainspirowany pięknem Matki Ziemi i miłością powstał płynący relaksacyjny tekst” 

Magdalena Mak / Eliza Wilczyńska, ks. Waldemar Maciąg

„… I'm listening with my heart
Problems are illusions of the mind
Never, blow against the wind
I'm feeling... You've got a hint…”


Eliza Wilczyńska Art

Konkurs ISC 

Dziś za sprawą wspaniałych muzyków: Tracey Coryell – wokal, Piotra Sujki – gitara basowa, Wojtka Owczarka – perkusja, Sebastiana Piekarka – gitara, Paweła Matrackiego – gitara, Waldemara Maciąga – tekst piosenka „Life Must Go On" została zakwalifikowana do największego międzynarodowego konkursu muzycznego w USA / ISC / w kategorii piosenka blues. 


Eliza Wilczyńska Art

Płytę znajdziecie

ISC / International Songwriting Competition / 
Międzynarodowy Konkurs Piosenki

To coroczny konkurs piosenki, którego misją jest zapewnienie zarówno początkującym, jak i uznanym autorom piosenek możliwości zaprezentowania swoich piosenek na profesjonalnej, międzynarodowej arenie. Celem ISC jest pielęgnowanie talentu muzycznego autorów piosenek na wszystkich poziomach i promowanie doskonałości w sztuce pisania piosenek. Do udziału zaproszeni są amatorzy i profesjonalni autorzy tekstów oraz muzycy z całego świata. ISC ma najbardziej prestiżowy panel sędziowski ze wszystkich konkursów pisania piosenek i muzyki na świecie, oferujący ekspozycję i możliwość usłyszenia Twoich piosenek przez najbardziej wpływowych decydentów w branży muzycznej. W tegorocznym jury zasiadają m.in. MARIAH CAREY, TOM WAITS,  JENNIFER HUDSON, JOE HAHN Linkin Park, REBA MCENTIRE, GABBY BARRETT, STEVEN CURTIS CHAPMAN, ACRAZE, CHAYANNE, ARLO PARKS, ROSANNE CASH oraz wielu znamienitych producentów.

Eliza Wilczyńska Art