00:02 / 14.02.2024

Koncert Walentynkowy Monika Urlik & Big Band Mundana

Koncert Walentynkowy 
Monika Urlik & Big Band Mundana

10 lutego 2024 r. w Centrum Kultury i Turystyki w Iłży odbył się Koncert Walentynkowy. W Sali widowiskowo-kinowej wystąpiła wyjątkowa artystka polskiej sceny muzycznej Monika Urlik, a towarzyszył jej radomski Big Band „Mundana” pod batutą Zbigniewa Bidzińskiego.
Koncert Walentynkowy

Niesamowici artyści Monika Urlik z towarzyszeniem Big Bandu „Mundana” pod batutą Zdzisława Bidzińskiego tego wieczoru oczarowali publiczność zgromadzoną w Centrum Kultury i Turystyki w Iłży. Muzyka płynęła, a wraz z nią emocje, które pozostaną na zawsze w sercu. Usłyszeliśmy znane utwory min: Basie’s blues In C, All of me, Birdland, Hallelujah i Love Her So, M.O.T, A day in the life of a fool, Melomanie, Emmanuel, Bella Maria of my soul, Fly me to the moon, Decadence, A tisket a tasket. Z towarzyszeniem wyłącznie fortepianu artystka wykonała swój wielki przebój „Nie wie nikt” „To jest wielka tajemnica:
Co dla kogo zapisane?
W gwiazdy patrząc - nie odmienisz nic
Więc dlaczego
Właśnie dla mnie
Wymyśliłeś bajkę Panie,
O człowieku,
Który sam przez życie musiał iść?
Całkiem sam...
Nie wie nikt co się może stać
Nie wie nikt co się jeszcze zdarzy
Gdy ból skrzywi bladą twarz
To i tak zostaniemy z tym sami
Ja nie mówię, że to ma sens
Ja nie twierdzę, że to coś zmienia
Tylko życie tak kruche jest
Dużo daje i dużo odbiera
Czy muszę tak przez życie iść -
W pragnieniach topić życia smak?” Monika UrlikNa bis Monika Urlik zaśpiewała z niebywałą ekspresją sceniczną pełna emocji -  piosenkę z repertuaru Edyty Geppert do tekstu Agnieszki Osieckiej i muzyki Seweryna Krajewskiego „Nie żałuję”.Wybitna osobowość

Monika Urlik – niesłychanie dojrzała wokalnie, obdarzona wielkim talentem, posiadająca znakomity warsztat i ekspresję sceniczną. Wokalistka, skrzypaczka, dyrygent chóralny oraz kompozytorka i autorką tekstów To wielka radość, że mamy tak wyjątkową osobowość artystyczną na polskiej scenie. Rozpoczynała w wieku 9 lat nauką na skrzypcach w Państwowej Szkole Muzycznej im. Wojciecha Kilara w Dzierżonowie. W 1998 rozpoczęła naukę w Państwowym Liceum Muzycznym im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu. W 2004 rozpoczęła edukację muzyczną na wydziale rozrywkowym w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W 2011 r. dotarła do półfinału programu The Voice of Poland. W  2014 wydała debiutancki album studyjny pt. Nie wie nikt, nad którym pracowała z Aleksandrem Milwiwem-Baronem i Markiem Błaszczykiem. Album promowała utworami „Nie wie nikt” oraz „Ty i ja”. W 2018 zajęła trzecie miejsce z utworem „Momentum” w finale krajowych eliminacji do 63. Konkursu Piosenki Eurowizji. W 2019 zaśpiewała piosenkę „Krąg życia” w filmie Król Lew. W 2023 roku dubbingowała Błękitną Wróżkę w filmie Pinokio dla platformy Netflix. 
Big Band Mundana 

Big Band MUNDANA powstał 23 lutego 1993 r. z inicjatywy Zbigniewa Bidzińskiego. Przez 30 lat działalności koncertowej big badu zdobyli uznanie publiczności. Od lat Big-band Mundana współpracuje z miejskimi Instytucjami kultury w Radomiu. Od 1993 r. zespół uczestniczył m. in. na festiwalach: Old Jazz Meeting - Złota Tarka, Big band Festiwal w Nowym Tomyślu, międzynarodowym Festiwalu Jazzowym „Radom Jazz Days”, międzynarodowym festiwalu jazzu tradycyjnego w Bańskiej Bystrzycy. Od powstania zespołu, współpracowało z Big Band MUNDANA ponad 150 muzyków z terenu całej Polski. 
                                        

                                              
© Adam Dziedzic / Obiektywnie.info.pl / ObiektywnieTV 

Dziękuję za przepiękny wieczór pełen wzruszeń #toconazawsze #muzyka 

Eliza Wilczyńska