14:01 / 10.01.2023

KONCERT NOWOROCZNY Stowarzyszenia na rzecz innowacji i edukacji.

©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV 

Pełnej radości atmosferze w dniu 9 stycznia 2023r w Sali Koncertowej Radomskiej Orkiestry Kameralnej w Radomiu odbył się Koncert Noworoczny zorganizowany przez  Stowarzyszenie na rzecz innowacji i edukacji.


©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV 

Celem uroczystości była integracja różnorodnych środowisk lokalnych, w szczególności seniorów i osób z niepełnosprawnościami, poprzez włączanie ich w życie kulturalne Miasta Radomia. 

Koncert był okazją do przedstawienia wachlarza działalności Stowarzyszenia na rzecz innowacji i edukacji, które niedawno obchodziło jubileusz pięciolecia swojej działalności. Jednocześnie była to okazja do podsumowania pierwszego roku działalności Stowarzyszenia jako organu prowadzącego warsztat terapii zajęciowej, który od ponad 15-tu lat prowadzi rehabilitację społeczno-zawodową dla 25 uczestników ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. 

Uroczystość wsparli: Prezydent Miasta Radomia, dzięki któremu koncert mógł się odbyć w Sali Koncertowej Radomskiej Orkiestry Kameralnej. 
Patronat medialny nad koncertem objął portal Obiektywnie.info.pl

Koncert poprowadzili: Alicja Lewicka i Franciszek Siewierskuczniowie klasy 1N – VI Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Kochanowskiego Kochanowski w Radomiu, którzy w imieniu Zarządu Stowarzyszenia na rzecz innowacji i edukacji serdecznie przywitali serdecznie wszystkich przybyłych przyjaciół i gości, którzy postanowili podziwiać występy artystyczne uczestników warsztatu terapii zajęciowej oraz zaproszonych gości. 


©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV 
 
W uroczystości uczestniczyli: Katarzyna Kalinowska i Jerzy Zawodnik – Wiceprezydenci Miasta RadomiaAdrian Barański – Dyrektor Delegatury Reprezentant Ministra Edukacji i Nauki w Radomiu, Kuratorium Oświaty w Warszawie, Mirosław Maliszewski, Dariusz Bąk, Piotr Olszówka Posłowie na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej, Kazimierz Staszewski - Radny Rady Miejskiej w Radomiu, Elwira Skoczek – dyrektor Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta w Radomiu wraz z pracownikami, Marcin Gierczak Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomiu, Wojciech Dusza - kierownik Działu rehabilitacji osób niepełnosprawnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomiu, Kamila Baranowska-Janas Dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej, Promocji Miasta i Turystyki Urzędu Miejskiego w Radomiu, Andrzej Idziak i Ryszard Szwarc z Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej oraz kadra i uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej. W uroczystości również uczestniczyli: przedstawicieli warsztatu terapii zajęciowej "Leśniczówka" przy Polskim Związku Głuchych Oddział Mazowiecki wraz z uczestnikami, Teresa Jedynak-Kawecka - kierownik warsztatu terapii zajęciowej przy Radomskim Stowarzyszeniu Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych "START" wraz z uczestnikami, przedstawiciele warsztatu terapii zajęciowej przy Stowarzyszeniu Pomocy Niepełnosprawnym "Do Celu" im. św. Brata Alberta wraz z uczestnikami, przedstawiciele warsztatu terapii zajęciowej przy Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom Niewidomym i Niedowidzącym „Nadzieja” wraz z uczestnikami, Mirosław Sambor - kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną wraz z uczestnikami, przedstawiciele Środowiskowego Domu Samopomocy w Jedlance wraz z uczestnikami przedstawiciele Stowarzyszenia  na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Razem”, Anna Skławska-Kober – kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej Pozytywni przy Stowarzyszeniu Przyjaciół Młodocina Większego i Osób Niepełnosprawnych wraz z uczestnikami, przedstawiciele warsztatu terapii zajęciowej Środowiskowego Domu Samopomocy w Radomiu , Renata Żabicka – Dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. J. Korczaka w Radomiu wraz z uczniami przedstawiciele Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niesłyszących w Radomiu wraz z uczniami, ksiądz kanonik Kazimierz Marchewka – proboszcz parafii Błogosławionej Annuarity w Radomiu, przedstawicieli z Publicznego Przedszkola Nr 8 imienia Króla Maciusia I, Dyrektor – Barbara Zawadzka oraz wicedyrektor Agata Walczewska
Konferansjerzy powitali również dyrektorów szkół podstawowych, branżowych i ponadpodstawowych, z którymi na co dzień Stowarzyszenie na rzecz innowacji i edukacji  współpracuje. beneficjentów projektów realizowanych przez Stowarzyszenie na rzecz innowacji i edukacji.  Zarząd i członków Stowarzyszenia na rzecz innowacji i edukacji, a także kadrę i uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej wraz z rodzicami. 

Otwarcia Koncertu Noworocznego dokonała Katarzyna Sławińska Prezes Stowarzyszenia na rzecz innowacji i edukacji.


©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV 

Jako pierwszy wystąpiła grupa taneczna „Bailamos – po prostu tańcz!” w świątecznej formacji: „All I want for Christmas!”– na co dzień uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej prowadzonego przez Stowarzyszenie na rzecz innowacji i edukacji! prowadzoną przez Natalię Sitarek i Angelikę Sławińską, (siedmiokrotne mistrzynie Polski formacji latynoamerykańskich, reprezentantki Polski na Mistrzostwach Europy i Świata organizowanych w Austrii, Niemczech czy Chinach przez Światową Federację Tańca Sportowego, będącą członkiem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego). 


©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV 

Następnie wystąpił zespół muzyczny WTZ STAR, w składzie Małgorzata Ochnia - gitara, wokal, Anna Wierzchowska-Szymanek - gitara, wokal,Dorota Mortka - wokal i kadra Warsztatu Terapii Zajęciowej prowadzonego przez Stowarzyszenie na rzecz innowacji i edukacji. 


©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV 

Podczas koncertu prowadzący powiedzieli
-Małgosia to piękny alt. Niezwykłe uzdolniona uczestniczka naszego warsztatu. Laureatka II miejsca ubiegłorocznego Festiwalu Twórczości Osób Niepełnosprawnych „Tacy Sami”. Anna - absolwentka Szkoły Muzycznej I stopnia w klasie skrzypiec. Psycholog i doradca zawodowy. Prywatnie miłośniczka kotów. Dorota - sopranistka w Kameralnym Chórze Mieszanym im. Biskupa Jana Chrapka. W ich wykonaniu goście mogli usłyszeć piękne kolędy: „Gdy śliczna panna” i „Przybieżeli do Betlejem”

Na scenie w Sali Koncertowej Radomskiej Orkiestry Kameralnej zaprezentowali się przedszkolaki z Publicznego Przedszkola Nr 8 imienia Króla Maciusia I w pięknych Jasełkach Bożonarodzeniowych. 


©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV 

Budynek stowarzyszenia sąsiaduje z budynkiem przedszkola. Obie placówki prowadzą działalność edukacyjną, skierowaną co prawda, do różnych grup docelowych, ale łączy nas szacunek dla różnorodności, otwartość i empatia w stosunku do drugiego człowieka. 

Po nich grupa „Jeżyków” przedstawiła  piękną historię o narodzinach Jezusa, oprawioną wieloma kolędami i pastorałkami. pt" „Jasełka bożonarodzeniowe”.  


©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV 

-Na co dzień, sześciolatkowie uczestniczą w ciekawych zabawach i zajęciach organizowanych przez Panią Katarzynę Gregorek i Panią Annę Ostatek. Wiele radości sprawia im nauka tańców oraz śpiewanie piosenek. Wcielając się w małych aktorów z dużym zaangażowaniem zaprezentują umiejętności recytatorskie i wokalne tak zapowiedziała konferansjerka. 


©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV 

Konferansjer -Jednym z głównych celów Stowarzyszenia jest wspieranie wszechstronnego rozwoju społecznego, poprzez podejmowanie działań na rzecz rozwoju edukacji, kultury, sportu.  Od samego początku istnienia, Stowarzyszenie na rzecz innowacji i edukacji wspiera tancerzy i rodziców jednej z radomskich szkół tańca – Akademię Tańca CMG, która od prawie 35 lat z sukcesami reprezentuje Radom i Polskę na krajowych i zagranicznych parkietach tanecznych.
W Koncercie Noworocznym wystąpiła para z formacji latynoamerykańskiej CMG Radom w choreografii zatatuowanej „Queen”!Nikola Sławińska i Damian Sitarek, to mistrzowie Polski Federacji Tańca Sportowego oraz Światowej Federacji Tańca Artystycznego. Zdobywcy VII miejsca na Mistrzostwach Europy w maju 2022 roku oraz X-go miejsca na Mistrzostwach Świata Formacji Latynoamerykańskich w grudniu 2022 roku.


©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV 

Ponownie wystąpił z kolędami zespół WTZ STAR. Małgosia, Anna i Dorota zaśpiewają piękne kolędy: „Wśród nocnej ciszy” oraz „Dzisiaj w Betlejem” 

W programie ,,Gwiazdy melodię zaszumią, struny się dźwiękiem rozprzędą. Będziemy sami dźwiękami i tą błękitną kolędą." Wystąpiły uczennice Szkoły Muzycznej II stopnia w Radomiu, w składzie: Adrianna Różańska - pianino, Dominika Mordak - skrzypce, Wiktoria Skwira - skrzypce, Alicja Pyszczek – wiolonczela. Młode artystki zaprezentowały piękne kolędy: „ Mizerna cicha”, „Cicha noc” i „Wśród nocnej ciszy”.


©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV 

Następnie wystąpiły dzieci uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu na rzecz innowacji i edukacji. szukając świętego Mikołaja, śpiewając „Where is Santa”

Ponownie wystąpiła para taneczna Nikola i Damian, która zatańczyła świąteczną rumbę!


©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV 

Na zakończenie prowadzący zaprosili na scenę Zarząd i członków Stowarzyszenia na rzecz innowacji i edukacji wraz z kadrą i uczestnikami warsztatu terapii zajęciowej! Pani Katarzyna Sławińska Prezes Stowarzyszenia na rzecz innowacji i edukacji w swoim wystąpieniu podziękowała wszystkim uczestnikom, a szczególności  wspaniałym wolontariuszom: Nikoli Sławińskiej, Aleksandrze Jurek, Mai Jarosz, Julii Farkowskiej, Dorocie Nesce – na co dzień uczennice klasy 1N w VI Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Kochanowskiego w Radomiu.


©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV 

Serdecznie podziękowała także wolontariuszce Lenie Skoczylas  – uczennicy klasy 8 PSP nr 22 oraz wolontariuszowi Damian Sitarek – uczniowi klasy 3P2 z Zespołu Szkół Elektronicznych w Radomiu, oraz wręczyła dyplomy.


©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV 

Jak na Jubileusz przystało, organizatorzy zaprosili wszystkich gości i uczestników na słodki poczęstunek.