11:06 / 06.06.2024

Gala Biznesu 2024 – rozstrzygnięcie 25. Edycji Konkursu Granitowy TulipanGala Biznesu 2024 – rozstrzygnięcie 25. Edycji Konkursu „Granitowy Tulipan”  W tym roku po raz 25 zostaną wręczone statuetki „Granitowego Tulipana” dla najlepszych przedsiębiorców ziemi radomskiej. Kapituła Konkursu nominowała 19 firm w 6 kategoriach. Wręczenie nagród obędzie się na uroczystej Gali Biznesu w dniu 7 czerwca br. w Hotelu Rubin. 
 
Konkurs „Granitowy Tulipan”, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Izba Przemysłowo-Handlowa Ziemi Radomskiej, jest jednym z najstarszych tego typu inicjatyw w Polsce. Od ponad 25 lat laureatami Konkursu są najlepsze firmy regionu radomskiego, które dzięki odnoszonym sukcesom ekonomicznym, profesjonalizmowi zarządzania i wprowadzaniu nowoczesnych technologii, wyróżniają się zarówno na rynku lokalnym, jak i krajowym. 

Ideą Konkursu jest promocja najlepszych firm ziemi radomskiej, postaw aktywności gospodarczej, innowacyjności oraz wysokiego poziomu oferowanych usług, stanowiących inspirację do rozwoju firm, a tym samym naszego regionu.
W całej historii Konkursu Kapituła wyłoniła i nagrodziła statuetkami „Granitowego Tulipana” w różnych kategoriach ponad 85 laureatów. Konkurs zyskał duże uznanie zarówno samych uczestników, jak i sponsorów oraz partnerów i na stałe wpisał się do kalendarza najbardziej prestiżowych wydarzeń w regionie. 

W tegorocznej edycji Konkursu "Granitowy Tulipan" Kapituła podjęła decyzję o przyznaniu nominacji w 6 kategoriach.
 
W kategorii „Mała Firma” nominacje uzyskały firmy:
 
Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Szkoleniowe "KMP" Marcin Piotrowski  to lider w zakresie organizowania szkoleń zawodowych na terenie regionu radomskiego. Organizuje kursy i szkolenia zarówno dla firm, jak i indywidualnych klientów w zawodach poszukiwanych na dzisiejszym rynku pracy. 
  
ESFIT Studio Sp. z o.o. to specjaliści od poprawy jakości życia, zarówno w sferze osobistej, jak     i zawodowej. Zespół tworzą wysokiej klasy trenerzy personalni, pod opieką których każdy czuje się bezpiecznie, komfortowo i wyjątkowo.
 
Vorosteel Karol Kwapisz  to nowoczesne przedsiębiorstwo projektujące, produkujące oraz montujące konstrukcje stalowe takie jak: schody, balustrady ażurowe – wycinane laserowo, balustrady szklane, panele ażurowe, schody modułowe do samodzielnego montażu, drzwi oraz ścianki szklane. 
 
DTG GROUP Sp. z o. o. to wyłączny dystrybutor na rynek polski desek tarasowych amerykańskiego producenta Fiberon. Firma zajmuje się ich importem i dystrybucją w modelu B2B. 

W kategorii „Średnia Firma” nominacje uzyskały firmy:
 
EXCO A2A Polska Sp. z o.o.  to innowacyjna firma, która specjalizuje się w usługach audytu, księgowości, płac i doradztwa biznesowego. Działając w Polsce od ponad dwóch dekad zdobyła doskonałą znajomość rynku i oczekiwań klientów. 
 
Jobspot Sp. z o.o.  dostarcza kompleksowe i efektywne rozwiązania rekrutacyjne, które spełniają oczekiwania zarówno pracodawców, jak i kandydatów. Firma realizuje projekt ''Kuźnia talentów'', poprzez który kreuje potencjalnych liderów i specjalistów  w organizacjach.
 
Kowalczyk Fabryka Okien Sp.j. to ekspert w dziedzinie profesjonalnej stolarki, z wieloletnim doświadczeniem branżowym. Firma oferuje wysokiej jakości okna PCV oraz drzwi tarasowe, potwierdzone atestami i certyfikatami.. 
 
W kategorii „Duża Firma” nominacje uzyskały firmy:
 
PHUB Łucz-Bud Sp. z o.o.  to doświadczony podmiot na rynku budowlanym, posiadający ponad 30 lat doświadczenia w branży. Działalność firmy skupia się głównie na inwestycjach mieszkaniowych oraz przemysłowych, biurowych i handlowych, realizując kompleksowe projekty budowlane od projektu po finalizację. 
 
KPS Food Sp. z o.o.  to jeden z najnowocześniejszych zakładów drobiarskich w Polsce,                 wyznaczający branżowe standardy dzięki innowacyjności i zaangażowaniu społecznemu., Firma stosuje najnowsze technologie, by zapewnić bezpieczeństwo i jakość żywności.

FigAnd Sp. z o.o.   to rodzinna firma mleczarska, działająca na radomskim rynku ponad 30 lat. Specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości produktów mleczarskich na polski i zagraniczny rynek, szczególnie znana z produkcji‘ marek własnych’ sieci handlowych. 

W kategorii „Debiut” nominacje uzyskały firmy:
 
Klubokawiarnia Inna Bajka to kameralna trzy strefowa przestrzeń dla rodzin z dziećmi: bawialnia, pracownia i kawiarenka. Idealne miejsce na warsztaty dla szkół i przedszkoli, organizację urodzin dla dzieci oraz kameralną imprezę okolicznościową.
 
Misalski Pracownia to miejsce inspiracji, gdzie włosy stają się medium wyrażania stylu osobistego. Założycielem jest Stanisław Misalski - stylista fryzur, pasjonat trendów i kreator wizerunku. Jego specjalność to sztuka koloryzacji. 
  
Afrykańska Przygoda - Biuro Wypraw Katarzyna Tomasik  to kameralne biuro wypraw na kontynent afrykański stworzone z pasji przez kobietę w imię idei człowiek - przyroda – przygoda. Firma oferuje szansę na doświadczenie Afryki w sposób, który jest bezpieczny, a jednocześnie ekscytujący i niezapomniany. 
W kategorii „Produkt Roku” nominacje uzyskały:
 
Ametyst Studio za „Kolekcję biżuterii na ciało z naturalnymi minerałami”.
Biżuteria Ametyst Studio to biżuteria na ciało, w produkcji której wykorzystywane są wyłącznie naturalne minerały, które mają pozytywny wpływ na noszącego, a także materiały najwyższej jakości, takie jak srebro, złoto i stal chirurgiczna. 
 
Manufaktura Wędlin Świniarscy za „Kiełbasę kruchą”.
"Kiełbasa krucha" to flagowa wędlina Firmy, która sukces sprzedażowy zawdzięcza nie tylko wędzeniu w tradycyjnej wędzarni opalanej drewnem dębowym, ale przede wszystkim bezkompromisowemu doborowi mięsa z szynki oraz najwyższej jakości przypraw. 
 
Wydawnictwo MMiP  za „Cykl edukacyjnych książek dla dzieci – Przygody psa Precla”.
to cykl bajek edukacyjnych oraz innowacyjnych warsztatów dla przedszkoli, szkół i bibliotek pod nazwą „Mój przyjaciel pies”. Opowieści o psich perypetiach są adresowane do najmłodszych czytelników.
 
W kategorii „Inwestycja Roku” nominacje uzyskały:
 
Słodki Stół by Pastuszka to inwestycja firmy Piekarnia Paweł Pastuszka i S-ka.
To wyjątkowe miejsce w klimacie Magicznego Ogrodu, pozwala gościom na relaks i delektowanie się autorskimi słodkościami oraz aromatyczną kawą.  Miejsce to powstało
z prawdziwej pasji cukierniczej, artystycznej oraz mistrzowskiej ręki właścicieli. 
 
Klinika Kosmetologii Estetycznej Skin IQ to wyjątkowe miejsce w Radomiu, w którym profesjonalna kosmetologia estetyczna spotyka się z dbałością o komfort i dobre samopoczucie klientów. W Klinice Skin IQ wykorzystywane są innowacyjne technologie modelujące sylwetkę, a także najlepsza w regionie platforma laserowa Alma Harmony XL Pro.
 
Śródmiejska to pierwszy w Radomiu Teatr Restauracyjny, miejsce, które łączy sztukę i kulinaria. Misją restauracji jest prezentowanie najciekawszych występów artystycznych z całego świata oraz przybliżanie bogactwa kuchni z najdalszych zakątków globu.
Wręczenie statuetek laureatom Konkursu nastąpi 7 czerwca b.r. w Hotelu Rubin podczas uroczystej Gali Biznesu. Wydarzenie będzie wspaniałą okazją do integracji całego środowiska gospodarczego i nawiązania nowych kontaktów biznesowych. Uroczystość uatrakcyjni koncert Jana Majewskiego z zespołem.

Gratulujemy wszystkim!Partnerem Strategicznym Wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego. 

Sponsorami i Partnerami Głównymi są: Bank Gospodarstwa Krajowego Region Mazowiecki, mBank , Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. 

Partnerami wydarzenia są: PKO Bank Polski, AdBrain Film&Ad, RPCG.