20:04 / 11.04.2024

BJKCup - Świątek otworzy mecz ze Szwajcarią

Fot. Monika Piecha.BJKCup - Świątek otworzy mecz ze Szwajcarią


Mecz z udziałem liderki rankingu WTA rozpocznie w piątek o godz. 14.00 spotkanie Billie Jean King Cup Szwajcaria–Polska w Biel. Iga Świątek zagra w nim z Simoną Waltert.Potem na kort o twardej nawierzchni typu Rebound Ace w Jan Group Arena (Swiss Tennis Arena) wyjdzie Magdalena Fręch PZT Team/KS Górnik Bytom), a jej rywalką będzie Celine Naef.Waltert zajmuje obecnie 158. miejsce w klasyfikacji WTA, a Neuf 148.
W czwartek Szwajcarki, trzecie w rankingu ITF narodowych drużyn w BJKC (Polska jest 17.), straciły liderkę drużyny Biktoriję Golubic – 78., która nie zdołała na czas wyleczyć kontuzji. Fręch jest aktualnie 52. tenisistką świata.
 
Rywalizacja w Biel zostanie wznowiona w sobotę o godz. 13.00 pojedynkiem „pierwszych rakiet” obydwu drużyn, czyli Świątek i Naef, a po nich Fręch zagra z Waltert. Natomiast do gry podwójnej kapitanowie nominowali pary: Maja Chwalińska i Katarzyna Kawa (obie PZT Team/BKT Advantage Bielsko-Biała) oraz Naef i Jil Teichmann, która w 2022 roku poprowadziła Szwajcarki do triumfu w BJKCup Finals w Glasgow.
Partnerem Głównym Reprezentacji Polski w meczu w Biel jest Plus-Plus – duńska marka klocków, której wyłącznym dystrybutorem na polski rynek jest Dante, szczecińska firma z ponad 30–letnim doświadczeniem w branży zabawkowej. 

Stawką dwudniowego spotkania jest awans do turnieju BJKCup Finals, który w listopadzie odbędzie się w Sewilli.
 
Program meczu Szwajcaria – Polska (12-13 kwietnia):
 
gra pojedyncza – piątek (od godz. 14.00)
Simona Waltert - Iga Świątek
Celine Naef - Magdalena Fręch
 
gra pojedyncza – sobota (od godz. 13.00)
Celine Naef - Iga Świątek
Simona Waltert - Magdalena Fręch

gra podwójna - sobota
Celine Naef, Jil Teichmann - Maja Chwalińska, Katarzyna Kawa

Tomasz Dobiecki