14:12 / 30.12.2023

Świąteczno-karnawałowy koncert Orkiestry Reprezentacyjnej WOT

©Barbara Pikiewicz

Świąteczno-karnawałowy koncert Orkiestry Reprezentacyjnej WOT

Pracują w różnych zawodach, oprócz tego służą w wojskach obrony terytorialnej i jeszcze rozwijają talenty muzyczne, studiując na uczelniach artystycznych polskich i zagranicznych oraz komponując i grając w zespołach. 

Blisko 50 artystów tworzy obecnie Orkiestrę Reprezentacyjną Wojsk Obrony Terytorialnej pod kierunkiem st. chor. sztab. Tomasza Chwalińskiego. 


©Barbara Pikiewicz

Splendorem dla Radomia jest fakt, że w naszym mieście znajduje się jej główna siedziba. Po zakończeniu procedur formalno-prawnych, istniejąca od września 2022 r. Orkiestra przejmie spory budynek przy ul. Siennej, po szkole podstawowej.


©Barbara Pikiewicz

©Barbara Pikiewicz

28 grudnia br. po raz pierwszy w swojej krótkiej historii muzycy w wojskowych mundurach zaprezentowali się w koncercie świątecznym. Oratorium dolnego kościoła parafii Matki Bożej Królowej Świata przy ul. Grzybowskiej zapełniło się do ostatniego miejsca. 


©Barbara Pikiewicz

©Barbara Pikiewicz

W programie koncertu nie zabrakło odważnych aranżacji polskich kolęd, m.in. „Nie było miejsca dla Ciebie”, „Przybieżeli do Betlejem pasterze”, ale też popularnych pieśni świątecznych z repertuaru światowego, takich jak „White Christmas” czy Feliz Navidad”. U progu karnawału Orkiestra wraz z solistami wykonała przeboje ze znanych filmów: „Dirty dancing”, „Maska Zorro”. Pięknie zabrzmiała kultowa kołysanka z „Misia” Stanisława Barei w wykonaniu st. szer. Justyny Chwalińskiej, która także brawurowo koncert poprowadziła. Finałem zaś był „Marsz Radetzkiego” Johanna Straussa.
Inicjator powstania Orkiestry Reprezentacyjnej WOT płk Łukasz Baranowski, dziękując księżom filipinom za gościnę, a publiczności za owacyjne przyjęcie, zaprosił na kolejne spotkania muzyczne. W przyszłym roku o tej porze już w nowej, przystosowanej do działalności koncertowej siedzibie.


©Barbara Pikiewicz

pik