13:10 / 12.10.2022

ERASMUS+ Spotkanie międzynarodowe w Urzędzie Gminy w Grójcu na temat kształtowania postaw proekologicznych.

©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV 

Dnia 7 października 2022 w ramach programu ERASMUS+ w Urzędzie Gminy w Grójcu przebywała delegacja z Państw UE (Estonia, Cypr, Grecja, Hiszpania) 


©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV 

ERASMUS+  Działania projektowe mają na celu kształtowanie postaw proekologicznych, które zapobiegną degradacji środowiska i zapewnią młodym ludziom, możliwość doświadczania naturalnego i czystego świata. 

W spotkaniu uczestniczyli: Burmistrz Gminy i Miasta Grójec -Dariusz Gwiazda. Katarzyna Sławińska -Prezes Stowarzyszenia na rzecz innowacji i edukacji, delegacje z Estonii, Cypru, Grecji, HiszpaniiElżbieta Zakrzewska dyrektorka Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Gabriela Narutowicza w Grójcuuczniowie i nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Grójcu.


©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV 

Podczas wspólnego spotkania uczniowie i nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Grójcu przygotowali prezentacje w języku angielskim na temat zagrożeń dla środowiska naturalnego w okolicy, a także świadomości ekologicznej w grójeckiej społeczności.

Koordynatorem programu w gminie Grójec jest Pan Konrad Główka nauczyciel z PSP nr 1 w Grójcu.

Partnerem spotkania było Stowarzyszenie na rzecz innowacji i edukacji.


©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV 

Po spotkaniu pamiątkowe zdjęcie


©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV 

Uczestnicy uroczystego spotkania mogli spróbować lokalnych specjałów, które przygotowały Koła Gospodyń Wiejskich między innymi: Głuchowskie Kumoszki za przepyszne paszteciki, ogórki oraz chleb ze smalcem; Gościeńczyce za smakowite ciasta; Zalesianki za wyjątkowe śledzie i sałatkę warzywną; Magdalenie Matysiak za szarlotki oraz Restauracja Staromiejska za wachlarz smakowitych pierogów. oraz producent soków.


©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV