REKLAMA

Tlen

Jubileusz 15 – lecia WARSZTATU TERAPII ZAJĘCIOWEJ.

Jubileusz 15 – lecia Warsztatu terapii zajęciowej odbył się 1 marca 2022 (wtorek), godz. 13.00 się w Resursie Obywatelskiej w Radomiu, ul. Malczewskiego 16

©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV 

Jubileusz 15 – lecia Warsztatu terapii zajęciowej odbył się 1 marca 2022 (wtorek) o godz. 13.00 w Resursie Obywatelskiej w Radomiu, ul. Malczewskiego 16


Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu na rzecz innowacji i edukacji, został oficjalnie otwarty w dniu 1 marca 2007r. Organem założycielskim był Polski Związek Niewidomych Okręg Mazowiecki. Od dnia 1 stycznia 2022 r. organem prowadzącym jest Stowarzyszenie na rzecz innowacji i edukacji.

Od 15 lat placówką kieruje Pani Justyna Mortka, która wraz ze śp. Panem Janem Sidłem, ówczesnym przewodniczącym Koła Terenowego PZN w Radomiu budowali nasz warsztat od podstaw.

Warsztat prowadzi rehabilitację społeczną i zawodową osób z niepełnosprawnościami.


W zajęciach udział bierze 25 osób. 



©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV 

Warsztat terapii zajęciowej stwarza osobom niepełnosprawnym niezdolnym do pracy możliwość rehabilitacji społecznej i zawodowej
w zakresie pozyskania lub przywracania umiejętności niezbędnych do podjęcia zatrudnienia przy zastosowaniu technik terapii zajęciowej, zmierzających do rozwijania umiejętności wykonywania czynności życia codziennego oraz zaradności osobistej, a także psychofizycznych sprawności oraz podstawowych i specjalistycznych umiejętności zawodowych, umożliwiających uczestnictwo w szkoleniu zawodowym albo podjęcie pracy. 

Rehabilitacja w warsztacie prowadzona jest w pięciu pracowniach:

pracowni komputerowej,

pracownia technicznej,

pracowni gospodarstwa domowego,

pracowni terapeutyczno-twórczej,

pracowni krawiecko- dziewiarskiej.



©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV 

Uczestniczy korzystają również z zajęć z psychologiem, doradcą zawodowym i specjalistą ds. rehabilitacji.

Nasi absolwenci z sukcesami realizują się na rynku pracy. 

W okresie tych 15 lat, około 10 osób znalazło zatrudnienie. To jest ogromny sukces naszych uczestników, ale także naszych instruktorów, którzy codziennie przyczyniają się do poprawy jakości życia osób z niepełnosprawnościami, którzy dzięki wspólnej ciężkiej pracy mają szansę zaistnieć na rynku pracy. Jest nam niezmiernie miło, że nabywane w warsztacie umiejętności, przyczyniają się do wzrostu kompetencji społeczno-zawodowych.

Jubileusz 15-lecia istnienia WTZ został zorganizowany dzięki uprzejmości Centrum Organizacji Pozarządowych w Resursie Obywatelskiej. 

Wśród zaproszonych gości byli pracownicy, uczestnicy wraz z rodzicami, władze Miasta Radomia, przedstawiciele organizacji pozarządowych, zaprzyjaźnione WTZ wraz z uczestnikami, a także wolontariusze radomskich szkół, którzy uświetnili galę koncertem skrzypcowym oraz pokazami tańca latynoamerykańskiego przez formację CMG Junior z Akademii Tańca CMG. To bardzo budujące, kiedy widzimy, jak uczniowie klas 7-8 radomskich szkół podstawowych tak chętnie uczestniczą, i to nie po raz pierwszy, w organizowanych przez Stowarzyszenie uroczystościach. Nasi wolontariusze zawsze aktywnie działają na rzecz innych ludzi, w tym osób z niepełnosprawnościami, co przyczynia się do aktywizacji całego środowiska szkolnego czy lokalnego. 


©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV 

-Chciałam serdecznie podziękować i pogratulować empatii tym młodym zdolnym ludziom, którzy chętnie dzielą się i pokazują swoje talenty: Zuzanna Kosior i Lena Skoczylas z klasy 7a z PSP nr 22, Nikola Sławińska z klasy 8b z PSP nr 17, Oliwia Chudziak z klasy 8b z PSP Nr 15, Kinga Seweryn i Szymon Jarecki z klasy 8b z PSP nr 34, Jakub Ślubowski z klasy 8f z PSP nr 9, Milena Kaczmarska z klasy 8g z PSP nr 6, Jakub Furciński z klasy 7ai z PSP nr 1.

-W imieniu zarządu i wszystkich członków Stowarzyszenia na rzecz innowacji i edukacji chciałabym serdecznie pogratulować wszystkim pracownikom, uczestnikom i ich rodzicom za te 15 lat wzlotów i upadków, za każdy uśmiech na twarzach, za wspólną pracę na rzecz osób z niepełnosprawnościami, a w szczególności w celu poprawy jakości ich życia oraz funkcjonowania w społeczności lokalnej. Katarzyna Sławińska – Prezes Stowarzyszenia na rzecz innowacji i edukacji.