21:01 / 15.01.2023

Zwiedzanie terminalu Lotniska Warszawa-Radom dla swoich członków zorganizowała Izba Przemysłowo-Handlowa Ziemi Radomskiej.

©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV 

Spacer połączony ze zwiedzaniem terminalu Lotniska Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 roku (RDO). dla swoich członków zorganizowała Izba Przemysłowo-Handlowa Ziemi Radomskiej.©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV 

Uczestnicy wycieczki  mogli podziwiać czarno-białe wnętrza nowego terminala i zajrzeć w miejsca niedostępne na co dzień dla pasażerów.


©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV 

©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV 

Po terminalunajnowocześniejszym obiekcie tego typu w Polsce odprowadzał dyrektor Lotnisko Warszawa-Radom Grzegorz Tuszyński.


©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV 

Podczas wycieczki uczestnicy dowiedzieli się, że na Lotnisko będzie można wjechać z dwóch stron, od ulicy Lubelskiej oraz od Alei Wojska Polskiego.

Terminal - budynek stanowią dwie przenikające się bryły (prostopadłościany) o wysokości około 10 metrów. 260 metrów szerokości elewacji frontowej i 280 metrów długości.

©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV 

Terminal  jest przygotowany na przyjęcie trzech milionów pasażerów rocznie. a infrastruktura dostosowana jest do najpopularniejszych typów samolotów, takich jak Boeing 737.
W przyszłości, gdy zajdzie taka potrzeba, będzie go można rozbudować nawet do dziewięciu milionów podróżnych.

Terminal radomskiego lotniska ma powierzchnię 30 tys. m kw..(co odpowiada 4 pełnowymiarowym boiskom piłkarskim). W środku znajduje się 30 stanowisk check-in, 9 kontroli bezpieczeństwa, po osiem kontroli dokumentów przy wylotach i przylotach. Ponadto w budynku jest 10 bramek wylotowych i trzy karuzele do odbioru bagażu.

Wewnątrz terminala zamontowane są sortownie bagażów, bramki wyjść na płytę lotniskową (w Radomiu nie będzie tak zwanych rękawów, pasażerowie będą wsiadali do samolotów z płyty postojowej). 


©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV 

-Lotnisko robi wrażenie, ale  bezcenne było obejrzenie  nowoczesnej hali do sortowania bagażu. Tam normalnie nigdy się nie  wejdzie napisała na facebooku Katarzyna Wielocha 


©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV 

We wnętrzu terminala znajduje się plac zabaw dla dzieci.


©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV 

Co dziennie będzie mógł obsłużyć 70 operacji wykonywanych samolotami kodu C ze 189 pasażerami na pokładzie.

Na lotnisko pasażerowie mogą przyjechać własnym samochodem, bowiem Port Lotniczy Radom udostępni podróżnym 700 miejsc parkingowych. 

Jak Wam się podoba wnętrze terminalu Lotnisko Warszawa-Radom?