15:12 / 11.12.2019

ZIMOWY CYRK NA SCENIE - na XVIII SŁODKICH MIKOŁAJKACH w Kinie ŚWIT w Zwoleniu

© obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic

W dniu 8 grudnia 2019 w niedzielne popołudnie podczas trwania XVIII SŁODKICH MIKOŁAJKÓW w Kinie Świt w Zwoleniu scena stała się miejscem barwnego i wesołego widowiska mikołajkowego pt. ZIMOWY CYRK NA SCENIE z udziałem artystów cyrkowych, świętego Mikołaja oraz jego uroczych asystentek Śnieżynek. 


© obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic  ZIMOWY CYRK NA SCENIE cz.1

Podczas trwania wspaniałego widowiska artysta Stanisław Łowicki zaklinał żywego węża i legwana. Finalistka programu Mam Talent – Monika Oleksiak  z Mateuszem Krajewskim wykonała mistrzowski pokaz w kole. Natomiast na monocyklu i drabinie zachwycał Jakub Zahorski, a Grzegorz Jastrzębski wirował w kole Cyra. Bardzo trudny numer akrobatyczny na maszcie wykonał gość z Afryki Garouaz z Maroka. Dominika Osam sprawiała wrażenie, że jej ciało jest z wyginającego się kauczuku. Biały klaun, Krzysztof Skrzypczak to nie kto inny jak przybyły Mikołaj, który porozumiewał się bez słów i próbował swoich sił w cyrku. © obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic  ZIMOWY CYRK NA SCENIE cz.2

W tym dniu przybyło bardzo dużo dzieci z opiekunami, które przy wejściu otrzymywali numerki upoważniające do udziału w losowaniu nagród i na koniec do otrzymania słodkich upominków.


© obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic

Dzieci przywitała Pani Anna Wieczerzyńska, dyrektor Domu Kultury w Zwoleniu, a otwarcia dokonał Pan Grzegorz Molendowski, z-ca burmistrza Zwolenia.


© obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic

Głównymi Sponsorami imprezy byli: Pralnia Chemiczna z Radomia Oddział w Zwoleniu, Nadleśnictwo Zwoleń, Związek przedsiębiorców dlaBiznesu, Fundacja follow Me, Studio Figura.

Podczas imprezy odbywały się losowania upominków dla dzieci, które przygotowało ponad 100 sponsorów.

Motywem widowiska była podróż Świętego Mikołaja, który podążając za dziećmi do kina ŚWIT przypadkiem trafia na spektakl cyrkowy wędrownego Cyrku Tramp. Podczas trzygodzinnego spektaklu artyści cyrkowi prezentują mu ten świat, który zobaczy na scenie. Zafascynowany magią areny postanawia sam spróbować swych sił jako artysta cyrkowy. Mikołaj został w cyrku klownem.


© obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic

W widowisku wystąpili artyści z "Laponii", Ukrainy, Polski oraz uczniowie Państwowej Szkoły Sztuki Cyrkowej w Julinku.


© obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic

W programie oprócz akrobatów, żonglerów, fakirów, ekwilibrystów nie zabrakło zabaw, losowań numerków z nagrodami oraz konkursów przeprowadzonych przez Szkołę Języka Angielskiego Witolda Machlarza  ENGLISH COLLEGE oraz przez Zespół Ratownictwa Medycznego.


© obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic

Dla każdego dziecka Święty Mikołaj przygotował drobny upominek. 


© obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic

Adam Dziedzic