17:07 / 04.07.2019

Zespół Jagoda & Brylant podbił serca publiczności w Domanowie.

©Obiektywnie.info.pl # Adam Dziedzic

W dniu 30 czerwca 2019 roku na XIII Festynie Rodzinnym Powitanie Lata Domaniów 2019 roku Gwiazdą Wieczoru był zespół "Jagoda & Brylant".

Organizatorem imprezy był: Starosta Radomski Waldemar Trelka i Wójt Gminy Przytyk Dariusz Wołczyński.

Gwiazda Wieczoru zespół "Jagoda & Brylant".


©Obiektywnie.info.pl # Adam Dziedzic

Być może nie wiecie, ale Jagoda & Brylant to muzyczne rodzeństwo. Agnieszka Mortka i Przemysław mieszkają w Radomiu. Założycielką zespołu jest Agnieszka Mortka, która swój artystyczny pseudonim "Jagoda" przybrała z sentymentem tak na nią mówiono gdy była dzieckiem. 

Skład zespołu w chodzą: Agnieszka Mortka (wokalistka i fontmentka), brat Agnieszki Przemysław Mortka (wokalista i dj.) oraz Dominik Kot (gitarzysta).

©Obiektywnie.info.pl # Adam Dziedzic

Droga Agnieszki nabrała rozmachu artystycznego po wygraniu drugiej edycji "Disko Star" emitowanym na antenie Polo TV jako muzyczny talent.


©Obiektywnie.info.pl # Adam Dziedzic

Debiutancki klip Agnieszki pt. "Nie mogę z Tobą być" powstał po podpisaniu kontraktu z wytwórnią Lemon Records. który grany jest przez zespół na koncertach do dnia dzisiejszego.

Ich piosenki znane są nie tylko radomskiej publiczności, ale w całej Polsce. Kto nie zna ich utworów między innymi: "Zalotna", "Niecierpliwa", "Miłosna historia", "Lewy", "Na zawsze", "Łap marzenia", "Słdka i Maślana", "Przyjdź do mnie dziś".

Największy przebój tego duetu to "Przyjdź do mnie dziś". Teledysk do tego utworu  na YouTube na dzień 3.07.2019 roku był wyświetlany 6 108 499 razy.

Adam Dziedzic