01:06 / 05.06.2019

Występy Cyrkowe i wiele atrakcji podczas DNIA DZIECKA w Zwoleniu

©Obiektywnie.info.pl # Adam Dziedzic

Burmistrz Zwolenia Arkadiusz Sulima, Starosta Zwoleński Stefan Bernaciak oraz Dom Kultury w Zwoleniu zaprosili wszystkie dzieci 2 czerwca na Orlik w Zwoleniu na którym uroczyście obchodzono Dzień Dziecka.Dom Kultury w Zwoleniu przygotował dla najmłodszych atrakcje przenosząc je w bajkowy świat pełen zabaw, śmiechu i radości. Dzieci uczestniczyli w warsztatach i w animacjach cyrkowych dla dzieci i młodzieży, brały udział grach i zabawach ruchowych i w różnych konkursach i konkurencjach z nagrodami. 
Swoje stoisko miała policja, w którym dzieci malowały rysunki o bezpieczeństwie na drodze oraz konkurs jazdy na rowerze. Straż pożarna pokazywała wyposażenie dwóch samochodów strażackich. Szkoła Języka Angielskiego English college przygotowała konkursy z wiązane  z poznaniem języka angielskiego poprzez zabawę.
Były dmuchane zjeżdżalnie dla najmłodszych.Najbardziej dzieciom spodobało się widowisko estradowo cyrkowe.
Uczniowie szkoły cyrkowej zaprezentowały wspaniałe show. Dzieci z zainteresowaniem oglądały występy cyrkowców. Była między innymi: żonglerka maczugami, piłkami, akrobacje, pokaz jazdy na jednokołowym rowerze. Jednak największe wrażenie zrobił na dzieciach pokaz iluzji i występ zabawnego klauna. Wszystkie dzieci z zapartym tchem śledziły występy cyrkowców. Dzieci również aktywnie brały udział w widowisku, uczestnicząc w różnych konkurencjach. Zadania do wykonania okazały się jednak nie tak proste jak na pokazie. ale doping koleżanek i kolegów pozwolił na sprawne ich wykonanie. Wszyscy bawili się wspaniale, a artyści za swój występ zostali nagrodzeni gromkimi brawami.
Adam Dziedzic