08:03 / 21.03.2019

WYGRANA HYDRO TRUCKA. Radomianie pokonali AZS Koszalin 91:78.

Ważny mecz w dolnej części tabeli Energa Basket Ligi dla HydroTrucka! Radomianie pokonali AZS Koszalin 91:78.

AZS rozpoczął od prowadzenia 7:2 po zagraniu Drew Brandona. Dość szybko do remisu doprowadził Artur Mielczarek, ale goście odpowiedzieli później nawet serią 8:0. W końcówce tej części gry ważne rzuty trafiali Grzegorz Surmacz oraz Alan Czujkowski i to AZS po 10 minutach był lepszy - 27:16. W drugiej kwarcie zespół trenera Marka Łukomskiego nie radził sobie już tak dobrze, a HydroTruck powoli odrabiał straty. Kolejne akcje Dudy Sanadze oraz Marcina Piechowicza dały gospodarzom minimalną przewagę! Spotkanie zdecydowanie się wyrównało, ale dzięki rzutom wolnym Toreya Thomasa to zespół z Koszalina wygrywał po pierwszej połowie 47:44.

Trzecią kwartę gospodarze rozpoczęli od serii 8:0 i przejęli kontrolę. Następnie obie drużyny miały spore problemy w ataku i przez kilka minut kibice nie zobaczyli skutecznej akcji. AZS w końcu się jednak przebudził, po rzutach Alana Czujkowskiego mieliśmy remis, a dzięki trójce Thomasa był na prowadzeniu. Ten stan nie trwał długo. Rzut z dystansu Dudy Sanadze ustawił wynik po 30 minutach na 61:57 dla gospodarzy. Kolejne akcje Gruzina oraz rzut Artura Mielczarka sprawiły, że HydroTruck miał już dziewięć punktów przewagi w czwartej kwarcie. W ofensywę włączył się też Carl Lindbom i dzięki niemu ekipa trenera Roberta Witki mogła kontrolować sytuację. Ostatecznie zwyciężyła 91:78.

Najlepszym strzelcem gospodarzy był Duda Sanadze - rzucił aż 33 punkty. W ekipie gości wyróżniał się Torey Thomas z 20 punktami, 6 zbiórkami i 4 asystami.

Źródło: Biuro Prasowe PLK