11:08 / 06.08.2018

Wojciech Gąssowski - kabaret OT.TO - De Mono oraz Andre podczas festynu XXVI DNIA PAPRYKI w Potworowie

© Obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic

W dniu 5 sierpnia 2018 roku obył się festyn  z okazji XXVI Dnia Papryki w Potworowie k. Radomia.
 Uroczystość rozpoczęła się Mszą świętą w kościele parafialnym p.w. Świętej Doroty w Potworowie.
 Po przejściu na teren stadionu sportowego przy ul. Lipowej nastąpiło uroczyste otwarcie i powitanie gości przez: Marka Klimka - wójta gminy Potworów oraz Mariana Niemirskiego - starosty przysuskiego. Następnie na scenie odbywały się a przemówienia okolicznościowe i wyróżnienia dla rolników.

© Obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic

 Część artystyczna rozpoczęła się występem zespołu instrumentalnego. Po nim odbył się program dla dzieci pt. "Mirek i kot" czyli akrobacje cyrkowe. Wystąpiły gminne stowarzyszenia. 

© Obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic

Po lokalnych wystąpieniach nastąpił Recital Wojciecha Gąssowskiego. Zaśpiewał znane piosenki rockondrollowe. Podczas recitalu zaproponował wspólne zaśpiewanie przeboju "Gdzie się podziały tamte prywatki". Pod koniec koncertu piosenkarz z szedł ze sceny i zaśpiewał wspólnie z publicznością. Widownia świetnie się bawiła.

© Obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic

Tuż po nim na scenie pojawił się kabaret OT.TO., który powstał w 1987 roku. Swoją oficjalną działalność rozpoczął 1 stycznia 1990 roku. Podczas festynu wystąpił w składzie: Andrzej Piekarczyk, Andrzej Tomanek i Wiesław Tupaczewski. 

© Obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic

Publiczności najbardziej podobał się przebój "Jak ja kocham Cię", "Rolnik szuka żony" oraz "Zasmażka". To była rozrywka na najwyższym poziomie.


© Obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic

W godzinach wieczornych rozbawiał uczestników festynu swoim koncertem zespół „De Mono”, który  w 2017 r świętował 30 lat wspólnego grania na scenie. Skład zespołu: Piotr Kubiaczyk, Paweł Pełczyński, Paweł Dampc, Tomasz Banaś, Zdzisław Zioło oraz Marcin Korbacz.
oraz gwiazda disco polo zespół „Andre”.
- ANDRE to pseudonim artystyczny, pod którym ukrywa się Andrzej Marcysiak - lider zespołu, Artysta zadebiutował na scenie muzyki tanecznej w roku 2010. "Ale, ale Aleksandra" oraz "Ta szalona Karolina" to największe przeboje Andre.

Stowarzyszenia kobiet wystawiły na stoiskach potrawy z papryki, pierogi, chleb ze smalcem i ogórkiem: Wirowianki, Chili Babki, Babski Raj, Długowianki, Supermenki, Stowarzyszenie Kobiet Kreatywnych z Rdzowa

© Obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic

Organizatorzy dla dzieci przygotowali Wesołe Miasteczko. Ponadto na stadionie były stoiska handlowe i gastronomiczne.
Podczas imprezy prowadzona była zbiórka do puszek na operację dla Mateusza.

Adam Dziedzic