16:10 / 06.10.2022

WIECZÓR LITERACKO - MUZYCZNY z okazji 110 lat istnienia VI Liceum Ogólnokształcącego w Radomiu.

©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV 

W dniu 05 października 2022 o godzinie 17 w radomskiej  w „Łaźni”, (Żeromskiego 56), odbył się wieczór literacko - muzyczny „110 wersów  na 110-lecie” absolwentów, nauczycieli i uczniów VI LO

Była to jedna z wielu imprez towarzyszące 110 lat istnienia VI Liceum Ogólnokształcącego w Radomiu.

Wieczór literacko – muzyczny przygotowany przez nauczycieli, uczniów i absolwentów VI Liceum Ogólnokształcącego imienia Jana Kochanowskiego w Radomiu poprowadził dr Adrian Szary.


©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV 

Uczestników wieczorku powitała Anna Kołodziejska dyrektorka VI Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Kochanowskiego w Radomiu.

Spotkanie tekstem Jana Kochanowskiego – patrona szkoły, rozpoczęła pani Dyrektor Anna Kołodziejska.


©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV 

Na scenie pojawili się m.in.: Izabella Mosańska - SurmaJacek Kowalczewski, Agnieszka ZłotkowskaPaweł PodlipniakMarcin KępaMałgorzata TercRafał BłędowskiMichał BłędowskiDamian CzarneckiNikola Zieklińska "Niki"Eliza i Wiktoria PerzyńskieNatalia RomelczykOlga StefanowskaAlicja HycSandra WesołowskaBarbara Kowalczyk i Aleksander Kozera, a także pani dyrektor Anna Kołodziejska


©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV 


©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV 

Wszystkich absolwentów, przyjaciół naszego liceum, uczniów i nauczycieli, serdecznie zapraszamy na obchody naszego jubileuszu. Niektóre z planowanych zdarzeń, jak wieczór literacko – muzyczny jest, czy wystawa prac malarskich i plastycznych, będzie wydarzeniem artystycznym dla wszystkich mieszkańców Radomia – mówiła Anna Kołodziejskadyrektorka, VI Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi imienia Jana Kochanowskiego.


©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV 

110 lat istnienia VI Liceum Ogólnokształcącego w Radomiu

Przez 110 lat istnienia VI Liceum Ogólnokształcącego imienia Jana Kochanowskiego mury tej zacnej szkoły opuściło tysiące absolwentów. W nieprzebranej rzeszy byłych już uczniów znaleźli się obecni aktorzy, żeglarze, profesorowie uniwersyteccy w Polsce i za granicą, artyści – malarze, księża, lekarze, politycy, konstruktorzy, sportowcy, posłowie, dyrektorzy firm, nauczyciele, urzędnicy, żołnierze, naukowcy, sportowcy, pisarze, historycy, poeci, dziennikarze, prawnicy, biskupi, graficy. Był też w tym gronie i minister polskiego rządu, ambasador, czy prezydent Radomia.

Główne uroczystości Jubileuszu odbędą się w sobotę 8 października. 
Tego dnia uroczystości rozpocznie msza święta w katedrze pod wezwaniem Opieki Najświętszej Maryi Panny w Radomiu. Nabożeństwo rozpocznie się o godzinie 9.00
Potem, w godzinach 11.00 – 14.00 będzie gala w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych imienia Oskara Kolberga przy ulicy 25 Czerwca. 
Następnie wszyscy mogą przejść do siedziby liceum przy ulicy Kilińskiego, gdzie w godzinach 14.00 – 16.30 będą spotkania w murach liceum. 
Ci, którzy zadeklarowali dalsze świętowanie udadzą się na Bal Absolwentów. Odbędzie się on wieczorem „U Grubego” w Wielogórze koło Radomia.

ObiektywnieTV przypomina 
W piątek 7 października odbędzie się wystawa absolwentów-artystów. Swoje prace zaprezentuje aż 22 artystów. To byli uczniowie i absolwenci, którzy potem studiowali w uczelniach artystycznych czy na uniwersyteckich wydziałach sztuki lub historii sztuki i są ciągle aktywni w tej dziedzinie. Najstarszy absolwent – ks. Stanisław Drąg miał maturę w „Kochanowskim” 1960 roku, a najmłodsza autorka prac, Ewelina Cis, miała maturę w „Kochanowskim” w 2011 roku. 
Informujemy, że wystawa zostanie otwarta w Kamienicy Deskurów w Rynku, 7 października o godzinie 18.00. (wstęp wolny).