19:08 / 20.08.2018

WIECZÓR KOMEDII IMPROWIZOWANEJ - Spektakl Grupy Ad Hoc w radomskim Amfiteatrze.

© Obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic
Podczas weekendu włoskiego "Arrivederci, Fosa!" w dniu 18 sierpnia 2018 roku odbyło się spotkanie z komedią!
Najpierw, o godz. 17.30 odbyły się  warsztaty impro z grupą Ad Hoc!, a następnie o godzinie 20.30 show z kabareciarzami grupy Ad HocPo godzinie 21.15 odbył się koncert LASCIATE MI CANTARE czyli klasycznie i przewrotnie.

"Wieczór komedii Improwizowanej" to spektakl autorstwa Grupy Ad Hoc, na który składały się skecze tworzone na oczach widzów. Wszystkie tworzone scenki były na żywo, bez scenariusza, w oparciu o sugestie publiczności. 

© Obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic

W pierwszej scence było podawanie słów przez widownię, a zadaniem kabareciarzy Janka i Michała było przedstawienie scenki dotyczące tych słów. W drugiej scence następowała wymiana słów a trzecia dotyczyła spóźnienia do pracy. W czwarta improwizacja dotyczyła słów podanych przez widownię "na co ci to" Wszystkie scenki były związane o sugestie widowni, pomysły widowni oraz o szalone inspiracje widzów.
To widownia podając sugestie, decydowała o temacie poszczególnych scen, o tym kto ma w nich wystąpić, w jakim miejscu będzie się działa akcja, etc.

Projekt "Fosa pełna kultury" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz z dotacji celowej Gminy Miasta Radomia.

Grupa AD HOC powstała w październiku 2008 roku, jako jedna z pierwszych w Polsce grup zajmujących się improwizacją teatralno-komediową.
Grupa ma w swoim repertuarze zarówno krótkie jaki długie formy impro (pełnowymiarowe spektakle) –Członkowie grupy swoją wiedzę i doświadczenie zdobywali na warsztatach z instruktorami z m.in.: Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Austrii, Czech, Szwajcarii i Hiszpanii.
AD HOC to kilkaset godzin występów i przeprowadzonych w całej Polsce warsztatów improwizacji. Grupa często gości na festiwalach teatralnych, kabaretowych i improwizacyjnych. Doświadczenie telewizyjne grupy poparte jest współpracą z TVP, Polsatem i Comedy Central.

Po godzinie 21.15 odbył się koncert LASCIATE MI CANTARE czyli klasycznie i przewrotnie.

© Obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic

Adam Dziedzic