15:12 / 22.12.2018

Wernisaż wystawy pt.Piękna nasza Polska cała - w Galerii Fotografii i Plastyki DK w Zwoleniu.

©Obiektywnie.info.pl-Adam Dziedzic

20 grudnia 2018 roku w Galerii Fotografii i Plastyki Dom Kultury w Zwoleniu odbyło się otwarcie wystawy ks. Stanisława Drąga pt. "Piękna nasza Polska cała".

W otwarciu wystawy uczestniczyli między innymi: samorządowcy miasta i powiatu, ksiądz kanonik Bernard Kasprzycki- proboszcz parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Zwoleniu.

Tradycyjnie uroczystego otwarcia dokonał burmistrz miasta Zwoleniu Arkadiusz Sulima.


©Obiektywnie.info.pl-Adam Dziedzic   Arkadiusz Sulima - burmistrz Miasta Zwolenia

Natalia Anna Wieczerzyńska - Dyrektor Domu Kultury, przedstawiła ks. Stanisława Drąga - kapłana i artystę mówiąc -Ks. Stanisław Drąg reprezentuje w naszej Galerii już trzecią indywidualną wystawę. Pierwsza pt "Portrety św. Jana Pawła II", Druga przepiękna wystawa" Ikony" i trzecia patriotyczna jak sam artysta mówi słowa jedno życie" jednocześnie  Pani Natalia dodała -Drodzy Państwo Ks. Stanisław jest takim naszym ziomkiem, urodził się niedaleko Ciepielowa, mieszka w Radomiu. I tak tutaj porusza się po naszym terenie, po ziemi Jana Kochanowskiego, z czego się bardzo cieszymy. Myślę, że ksiądz dużo więcej opowie o sobie i o tej wystawie.


©Obiektywnie.info.pl-Adam Dziedzic        Natalia Anna Wieczerzyńska, Waldemar Gołdziński, Arkadiusz Sulima

Podczas otwarcia wystawy zebrani usłyszeli od księdza Stanisława wiele ciekawostek związanych z powstaniem niektórych zaprezentowanych na wystawie prac.


©Obiektywnie.info.pl-Adam Dziedzic      Ks. Stanisław Drąg i Natalia Anna Wieczerzyńska

O wystawie pt. "Piękna nasza Polska cała" i o osiągnięciach artysty opowiedział kurator wystawy Waldemar Gołdziński - fotograf, plastyk -  instruktor plastyki i fotografii w Domu Kultury mówiąc -zaprezentowane zostały rysunki i malarstwo ks. Stanisława Drąga, to ponad 80 prac w różnych technikach plastycznych. pokazujące w pracach ks. Stanisława Drąga, że nasz kraj jest niezwykle piękny, i architektura, i krajobraz, i ludzie. 


©Obiektywnie.info.pl-Adam Dziedzic      Mówił o pracach ks. Stanisława Drąga  kurator wystawy - Waldemar Gołdziński

Ks. Stanisław Drąg urodził się w 1941 roku. Po ukończeniu Liceum im. Jana Kochanowskiego w Radomiu (1960) odbył studia teologiczne w Wyższym Seminarium Duchownym w Sandomierzu (1960-1966). Święcenia kapłańskie przyjął 5 czerwca 1966 roku w Radomiu, w kościele pw. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus. W latach 2004 – 2016 proboszcz parafii św. Trójcy w Grabowie nad Pilicą.

Adam Dziedzic