23:11 / 16.11.2019

Wernisaż wystawy NA ŚCIEŻKACH MALARSTWA - Andrzeja Woźniaka w Domu Kultury w Zwoleniu.

© Obiektywnie.info.pl#Adam Dziedzic

Najnowsza wystawa prezentowana w Galerii Przestrzeni Twórczej Domu Kultury w Zwoleniu zatytułowana została „Na ścieżkach malarstwa”. 
Jej wernisaż odbył się w piątek, 15 listopada 2019 a autorem wystawionych prac jest pochodzący z Ciepielowa Andrzej Woźniak. © Obiektywnie.info.pl#Adam Dziedzic  ANDRZEJ WOŹNIAK

Wszystkich przybyłych na to wydarzenie przywitała Anna Wieczerzyńska, Dyrektor Domu Kultury w Zwoleniu, m.in. Burmistrza Gminy i Miasta Zwoleń Arkadiusza Sulimę,  Zastępcę Burmistrza Grzegorza Molendowskiego, radnego powiatu zwoleńskiego Mirosława Chołuja, rodzinę, przyjaciół i bliskich autora wystawy.© Obiektywnie.info.pl#Adam Dziedzic  Na ścieżkach malarstwa - Andrzej Woźniak

Tradycyjnie uroczystego otwarcia dokonał burmistrz miasta Zwolenia Arkadiusz Sulima.


© Obiektywnie.info.pl#Adam Dziedzic

Pan  Waldemar Gołdziński kurator wystawy  - fotograf, plastyk -  instruktor plastyki i fotografii w Domu Kultury na wstępie przedstawił artystę Andrzeja Woźniaka. Kilka słów powiedział o wystawie pt. "Na ścieżkach malarstwa" i o osiągnięciach artysty.  

Dalsza część wieczoru upłynęła na rozmowach kuluarowych przy słodkim poczęstunku. 

Andrzej Woźniak - (ur. 1956)  architekt z wykształcenia, malarz z wyboru, mieszka i tworzy w Cieplicach - Jeleniej Górze. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków. - Polska Sztuka Użytkowa o/Wrocław. Członek i współzałożyciel artystycznej grupy twórczej Pi-Art z siedzibą w Piechowicach koło jeleniej Góry.

Artysta posługuje się wieloma technikami plastycznymi. Z dużą swobodą maluje węglem, pastelami, akwarelą, akrylem, olejem. Nieustanne zamiłowanie do akwareli zaowocowało cyklem "Zamki Ziemi Jeleniogórskiej", cyklem i albumem "Zamki i pałace Dolnego Sląska" oraz nowym cyklem 'Nasze kościółki.

Ważnym fragmentem jego twórczość i są portrety i karykatury rysowane ołówkiem, malowane pastelami, węglem oraz farbami akrylowymi i olejnymi. Także farbami akrylowymi i olejnymi artysta maluje obrazy surrealistyczne inspirowane otaczającym go światem i jego magią . Powstaje cykl "Wiedźmi". Artystyczna osobowość Andrzeja Woźniaka w jego akwarelach ukazuje swoje pełne i dojrzałe odbicie. Jest tam refleksja, tęsknota, poczucie więzi z przyrodą i ludźmi oraz zwiewność i delikatność.

Adam Dziedzic