17:09 / 17.09.2021

Wernisaż wystawy artystki MAŁGORZATY FURGI w zwoleńskim Domu Kultury.

©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV 

W dniu 16 września 2021 roku w Galerii Fotografii i Plastyki DK w Zwoleniu odbył się wernisaż wystawy artystki Małgorzaty Furgi pt. "Malarstwo"

Przybyłych gości powitała Natalia Anna Wieczerzyńska Dyrektor  
Dom Kultury w Zwoleniu
.


©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV 

Oficjalnego otwarcia dokonał Burmistrz Zwolenia Pan Arkadiusz Sulima


©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV 

Głos zabrał również komisarz wystawy Waldemar Gołdziński.


©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV 

MAŁGORZATA FURGA


©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV 

malarka, graficzka, fotografka, tatuażystka i długo by wymieniać…

Urodzona 27 września 1988 r. w Pionkach skąd też pochodzi lecz swoje korzenie wiąże z Antoniówką – domem rodzinnym dziadków, gdzie odnalazła spokój i inspirację do wielu projektów. Studiowała na Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi jednak dusza romantyka zawiodła ją do Londynu za swoją miłością nie pozwalając jej na ukończenie edukacji artystycznej. Od 2011 r. przykładna obywatelka Wielkiej Brytanii szukająca szczęścia w branży artystycznej.

Malarstwo, grafika, fotografia studyjna, plenerowa i portret stały się preludium do najciekawszego dotychczas epizodu edukacyjnego, jakim była praca w Parlamencie Wielkiej Brytanii w latach 2014 – 2017. Przeszła prawdziwą szkołę życia na stanowisku Asystentki Przewodniczącego do Spraw Wewnętrznych pracując w biurze i prowadząc kampanię wyborczą parlamentarzysty Keith’a Vaz’a.

Presja czasu oraz ogromna odpowiedzialność sprawiły, że miała ochotę „rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady” ale chęć samorozwoju była silniejsza i została w Londynie. Kolejne lata spędziła na pracy, jako grafik komputerowy, fotografka i malarka rozwijając talenty i pogłębiając techniki wyrazu.

Nieopanowana chęć eksploracji własnych możliwości sprawiła, że odkryła w sobie nową i jak dotąd największą pasję jaką jest sztuka tatuowania czym zajmuje się do dziś pod pseudonimem rysaatattoo. Jej talent został doceniony w Londynie przez jedno z najbardziej cenionych na świecie studiów tatuażu i jeszcze w tym roku planuje z nimi współpracę.


©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV 

Dom Kultury w Zwoleniu
, zaprasza do indywidualnego zwiedzania wystawy. Zwoleń Al. Jana Pawła II 6