21:06 / 09.06.2019

INNI - A JEDNAK TACY SAMI Karolina Bednarczyk na Warsztatach Rękodzielniczych w Zwoleniu.

©Obiektywnie.info.pl # Adam Dziedzic

"Wszystkie nasze marzenia mają szansę się spełnić, jeśli mamy odwagę je realizować"
"Jestem niedoskonała, ale czuję się z tym perfekcyjnie".
 Karolina Bednarczyk.

W sobotę 8 czerwca w Kinie Świt odbyły się kolejne Rodzinne Warsztaty Rękodzielnicze , na którym  Karolina Bednarczyk, bardzo ciekawy gość, opowiadała jak ważne są marzenia i realizacja tych marzeń.
Organizatorem spotkania był Dom Kultury w Zwoleniu, a zajęcia poprowadziła Iwona Nędzi.

Karolina Bednarczyk - kreatorka marzeń, dziewczyna chorująca na SMA, poruszająca się na wózku, a jednocześnie osoba pełna sił, pomysłów i chęci życia, podczas zajęć opowiedziała dzieciom jak to jest radzić sobie z przeciwnościami? , jak się żyje i walczy z chorobą?, o marzeniach, o niepełnosprawności i o tym, że nie trzeba się jej bać.-Nazywam się Karolina Bednarczyk, jeżdżę na wózku i kocham życie.  Jestem Kreatorką Marzeń bo kocham kreować marzenia najpierw w mojej głowie a potem je realizować. Moją pasją są podróże, poznawanie nowych ludzi oraz biznes, którym się zajmuję. Kocham to co robię bo dzięki temu moje życie diametralnie się zmieniło, świat stanął dla mnie otworem i pokazał mi, że aby dokonywać rzeczy niemożliwych wcale nie trzeba być idealnym. Jestem kobietą, która pomimo swojej niepełnosprawności nigdy się nie poddaje i zawsze walczy do końca o to co jest dla niej ważne. 

Następnie odbyła się prelekcja filmów przygotowanych przez Karolinę, o jej turystycznych wycieczkach, o jezdzie na nartach, o pływaniu łódką, podróżowaniu samolotem. Opowiadała o zakwalifikowaniu się do projektu Chcę To Przeżyć - Katalog Marzeń. Jednym z tych marzeń był udział w cukierkowych warsztatach w Warszawie. Podczas wyświetlania jej filmiku z tych warsztatów, Karolina opowiadała - Uczyłam się jak robi się cukierki, lizaki i inne słodkości, ale żeby uczestniczyć w tych warsztatach cukierniczych - nie obyło się bez wyzwań. Właściwie największym z nich okazało się samo dotarcie na miejsce do Warszawy..
..


Karolina Bednarczyk zaprosiła wszystkich do zaglądania na jej strony
https://www.kreatorkamarzen.com/
, która stworzona została z myślą, aby inspirować i pomagać innym w zmianie ich życia na lepsze...
oraz na stronę facebook-(a) Karolina Bednarczyk, gdzie opisuje swoje przygody.

Po zakończeniu prelekcji Iwona Nędzi zaprosiła na warsztaty malowania farbami inaczej - za pomocą ust.
Tematem było namaluj swoje marzenie.

Sposób malowania miał pokazać dzieciom jak ciężko mają niepełnosprawni.Na zakończenie Karolina Bednarczyk - gość specjalny i jako ciekawy człowiek Rodzinnych Warsztatach Rękodzielniczych podziękowała za zaproszenie Annie Wieczerzyńskiej - Dyrektor Domu Kultury w Zwoleniu oraz Iwonie Nędzi prowadzącej zajęcia, że mogła opowiedzieć trochę o sobie, o marzeniach i o niepełnosprawności. 

Adam Dziedzic