14:12 / 28.12.2022

W zwoleńskim Domu Kultury odbył się wernisaż wystawy MALARSTWO KATARZYNY FILIPCZAK.

©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV 

W dniu 28 grudnia o godzinie 17, w Galerii Fotografii i Plastyki Domu Kultury w Zwoleniu odbył się wernisaż wystawy MALARSTWO KATARZYNY FILIPCZAK.


©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV 

Wszystkich przybyłych na wernisaż miłośników sztuki przywitała Natalia Anna Wieczerzyńska Dyrektor Dom Kultury w Zwoleniu a otwarcia dokonał Arkadiusz Sulima  Burmistrz Zwolenia.


©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV 

Podczas wernisażu obecni byli również samorządowcy: Grzegorz Molendowski Zastępca Burmistrza Zwolenia, Mirosław Chołuj Sekretarz Gminy Zwoleń, Andrzej Skorek Członek Zarządu Powiatu.


©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV 

O wystawie i o wystawionych pracach artystki KATARZYNY FILIPCZAK opowiedział kurator wystawyWaldemar Gołdziński instruktor fotografii i plastyki  Dom Kultury w Zwoleniu


©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV 

Katarzyna Filipczak dla ObiektywnieTV, -lubię malować portrety a moimi modelami najczęściej są osoby mi bliskie, ale nie tylko, staram się oddać w portretach mnogość ludzkich charakterów i osobowości.


©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV 

Katarzyna Filipczak nie stroni także od pejzaży i koni. Również i te motywy mogli obejrzeć w środowe popołudnie uczestnicy wystawy.


©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV 

©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV 

Artystka rysuje pastelami i maluje obrazy olejne.  U malarki dominują barwy złote, pastelowe, i właśnie takie obrazy w dwóch salach Domu Kultury w Zwoleniu można było podziwiać.

Katarzyna Filipczak 


©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV 

urodziła się w 1972 r. w Puławach. Ukończyła studia magisterskie - filologię słowiańską na Uniwersytecie Warszawskim oraz podyplomowe - pedagogikę opiekuńczą na UMCS w Lublinie.
W czasie studiów pracowała przez pewien czas w Bibliotece Instytutu Slawistyki PAN w Warszawie, później w Bibliotece Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rol-niczego w Końskowoli. Odbyła wiele inspirujących podróży do Rzymu, wyjeżdżała także do Londynu.
Swoje pierwsze kroki malarskie stawiała w 2017 r. Najpierw były to pastele suche, ale tak naprawdę „odnalazła się” dopiero w technice olejnej. Podejmuje różnorodną tematykę: portretuje ludzi, uwiecznia piękno przyrody i architektury. Jest członkiem  Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków z siedzibą w Lublinie. Wraz z innymi członkami Stowarzyszenia uczestniczy w wystawach zbiorowych z cyklu "Barwą i kreską". Brała również udział w szeregu innych wystaw zbiorowych.

Wystawy indywidualne:
2019 „Pastele”, Biblioteka Miejska w Puławach
2021 „Mój świat”, Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie
2021 Malarstwo, Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach, Galeria „Piwnica”
2021 Malarstwo, Osiedlowy Dom Kultury „Junior” w Puławach
2022 Malarstwo, Gminny Ośrodek Kultury w Puławach z siedzibą w Gołębiu
2022 Malarstwo, Gminny Ośrodek Kultury w Końskowoli im. Kazimiery Walczak
2022 Wystawa malarstwa, Centrum Kultury i Biblioteki w Gminie Zakrzówek Galeria Jednej Ściany.
2022 Wystawa malarstwa , Nałęczowski Ośrodek Kultury, Galeria im. M.E.Alndriallego.