22:11 / 27.11.2016

W WARSZAWSKIEJ OPERZE KAMERALNEJ ODBYŁA SIĘ VI GALA KOBIET SUKCESU MAZOWSZA 2016.

W Warszawskiej Operze Kameralnej w dniu 26 listopada 2016 odbyła się VI Gala Kobiet Sukcesu Mazowsza 2016. Gości przywitali i poprowadzili Galę Ewa Domaradzka-Ziarek oraz Piotr Nawrot. Kandydatki do wyborów Kobiet Sukcesu Mazowsza zgłaszali dziennikarze regionalnych mediów i organizacje pozarządowe oraz samorządy. Kapituła wybrała "Złotą dziesiątkę"  Laureatkami Złotej Dziesiątki Kobiet Sukcesu Mazowsza 2016 zostały: Anna Łukawska-Adamczyk ze wsi Koszajec - Prezes Fundacji WIEŚWIEJAK, Członek Rady Sołeckiej Wsi Koszajec, powiat Pruszków, gmina Brwinów, Marina Zakharowa - Prezes Fundacji "Europejska Biznes-Inicjatywa", trenerka Biznesu, Zuza Sielicka-Kalczyńska i Julia Sielicka - właścicielka marki Whisbear (Szumiące misie), Marta Remplewicz i Zofia Marciniak z Płocka - chemiczki, założycielki i właścicielki firmy KOSMETYKI DLA, Alicja Anna Fiodorow z Radomia - niepełnosprawna sportsmenka, paraolimpijka, Monika Bankiewicz z Komorowa (powiat Radom) - właścicielka Gospodarstwa Sadowniczego, Członek Rady Klastra AgroBIOCluste,

dr. Emilia Klimaszewska z Radomia - technolog kosmetyków i produktów chemii gospodarczej, pracownik naukowy Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu, Justyna Napiórkowska - propagatorka sztuki, współwłaścicielka Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej w Warszawie i w Brukseli, Mirella Owsiańska-Panek - prezeska Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Tytuł Kobiety Sukcesu Mazowsza 2016 i główną nagrodę Kapituła przyznała Magdalenie Daniel - specjalista chirurgii dziecięcej, ordynator Oddziału Chirurgii i Traumatologii Dziecięcej Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach.

W przerwach na scenie Warszawskiej Operze Kameralnej wystąpił Jacek Laszczkowski przy akompaniamencie Joanny Laszczkowskiej, który zaśpiewał pieśni włoskiego kompozytora Cesare Andrea Bixium między innymi: pieśń "Parlami d'amore Mariu", "Mamma" oraz pieśń Francesco Paolo Tosti pt. "Non t'amo piu"

Podczas VI Gali Kobiet Sukcesu Mazowsza 2016 wręczono statuetki. Nagrodzoną statuetką Kobiety przedsiębiorczej została: Nina Kowalewska-Modlik - prezes firmy consultingowej New Communications. Statuetkę o nazwie "Duża Buźka" otrzymał Profesor Henryk Starżyński - lekarzowi otolaryngolog, audiolog i foniatra, twórca i dyrektor Instytutu Fizjologii Słuchu oraz Światowego Centrum Słuchu w Kajetanach. Specjalną statuetkę otrzymała Ewa Błaszczyk - założycielka i prezes fundacji "Kogo?".

Więcej o laureatkach z Radomia - Złotej Dziesiątki Kobiet Sukcesu Mazowsza 2016

  Alicja Anna Fiodorow z Radomia urodziła się z miłością do sportu i brak lewego przedramienia nie mógł jej w tym przeszkodzić. Pod koniec lat 90 związała się z Radomskim Stowarzyszeniem Sportu i Rehabilitacji START. Pokochała lekką atletykę, zresztą w zajemnością. Przez ostatnie 10 lat siedmiokrotnie uzyskiwała srebrne oraz brązowe medale letnich igzysk paraolimpijskich. Przywiozła w tym roku 2 srebrne medale z Rio de Janeiro. Zdobyła je w biegu na 100 i 200 metrów. Srebro i brąz przywoziła też  z Londynu w 2012, z Pekinu w 2008 oraz z Aten w 2004. W swojej karierze została także m in. mistrzynią świata w biegu na 400 metrów podczas zawodów rozgrywanych w Assen. Studiuje obecnie na Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

  Monika Bankiewicz z Komorowa (powiat Radom) to promotorka polskich jabłek i zdrowych naturalnych soków w Polsce i Zagranicą. Od ponad 25 lat prowadzi i rozwija gospodarstwo sadownicze specjalizujące się w produkcji jabłek deserowych oraz naturalnych soków. Odznaczona prestiżowym tytułem Mistrz AgroLigii 2013. Inwestuje w najnowsze technologie do sortowania owoców, ciągle unowocześnia swoje przedsiębiorstwo oraz współpracuje z naukowcami. Jest członkiem Izby Przemysłowo-Handlowej Ziemi Radomskiej, Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Klastra AgroBioCluster i sieci Kulinarne Mazowsze. Współpracuje z Muzeum Wsi Radomskiej, Przedszkolem Niezapominajka, Kliniką Uzdrowiskową "Pod Tężniami", Fundacją Czysta Polska i innymi podmiotami. Jej deserowe jabłka i zdrowe soki promują zarówno znani kucharze, jak i uznani sportowcy.

  Dr Emilia Klimaszewska z Radomia to współtwórczyni opracowania nowej generacji kosmetyków i produktów chemii gospodarczej zawierających ekstrakty roślinne, które zostały nagrodzone na wielu międzynarodowych salonach wystawienniczych. Laureatka prestiżowego stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla wybitnych młodych naukowców. Nadano jej tytuł Innowatora Mazowsza w kategorii "Innowacyjny lody Naukowiec" za rozprawę doktorską. Otrzymała Srebrny Medal na Międzynarodowym Salonie Wystawienniczym ARCHIMEDES w Moskwie oraz brązowy medal na Wystawie IENA 2013 w Norymberdze za opracowanie receptur "Innowacyjnych środków czystości z udziałem surowców wtórnych".

Adam Dziedzic

Zdjęcia: Adam Dziedzic