23:11 / 19.11.2019

W Radomiu odbyły się warsztaty pt.PROJEKTANCI INNOWACJI PFR.

© Obiektywnie.info.pl#Adam Dziedzic

KREATYWNOŚĆ 
jest jak jazda na rowerze - da się jej nauczyć.

W dniu 18.11.2019 roku odbyły się warsztaty pt. „Projektanci Innowacji PFR” w Restauracji La Melisa przy ul. Mieszka I 22A, Radom.

Jak stworzyć innowacyjny biznes oparty o realizację określonych potrzeb użytkowników - można się było dowiedzieć na warsztatach „Projektanci Innowacji PFR” organizowanych wspólnie przez Google i Polski Fundusz Rozwoju.

PFR i Google były organizatorami bezpłatnych warsztatów dla przyszłych innowatorów.

Z Design Thinking - z metodą projektowania innowacyjnych rozwiązań stosowaną w Google, z konkretnymi narzędziami wykorzystywane do tworzenia innowacji w Google uczestników spotkania zapoznały trenerki: 
Jowita Radzińska -Change Menagerka, Trenerka i Coach, Badaczka opinii i rynku
Katarzyna Zemła - Facylitator CSI lab, trener coach, badacz w CNK.

Na Warsztatach 48 uczestników podzielonych na 8 grup po 6 osób uczyło się kreatywnego myślenia oraz tworzenia nowatorskich produktów i usług przy wykorzystaniu Design Thinking. Program bazuje na wewnętrznej metodzie stworzonej na potrzeby rozwoju innowacji w Google pod nazwą Creative Skills for Innovation Lab.


© Obiektywnie.info.pl#Adam Dziedzic

Podczas warsztatów trenerki pokazały jak zidentyfikować realne problemy użytkowników, tworzyć radykalnie innowacyjne rozwiązania i testować stworzone koncepcje produktów i usług. Jak tłumaczyły trenerki, design thinking to usystematyzowany proces rozwoju pomysłu od początkowej idei do stworzenia prototypu.


© Obiektywnie.info.pl#Adam Dziedzic

Adam Dziedzic