10:11 / 20.11.2018

W Radomiu 24 listopada odbędzie się GALA FINAŁOWA KONKURSU FRESH FACES WORLD 2018


 W sobotę, 24 listopada, w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu odbędzie się gala finałowa konkursu Fresh Faces World 2018 pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Radomia Pana Radosława Witkowskiego.

Pierwsza edycja światowego konkursu Fresh Faces odbyła się w 2010 roku w Hiszpanii. Cieszyła się  globalnym sukcesem, a jego międzynarodowi laureaci triumfowali w świecie modelingu. Ich twarze oraz publikacje można było zobaczyć w najlepszych magazynach modowych takich jak: Vouge, Cosmopolitan, Harper's Bazaar, Elle, L'Officiel, Glamour, LNE. 

Laureaci konkursu brali udział w międzynarodowych fashion weekach w pokazach znanych światowych proektantów takich jak: Giorgio Armani, Gucci, Prada, Guess, Li Parie, Max Mara i innych.


Od czterech lat agencja modelingowa Magteam Model Management wprowadziła nową, autorską odsłonę tego konkursu w Polsce o nazwie FRESH FACES WORLD.

Ambasadorką konkursu Fresh Faces World jest top modelka w Japonii Alexa Łuczak, która na swoim koncie ma współpracę z największymi markami, takimi jak np. Chanel, Dior, Giorgio Armani, Marc Jacobs czy Gucci. Alexa Łuczak od lat mieszka w Japonii gdzie ma własne strony w magazynie Ginger, była także reporterką w japońskiej telewizji śniadaniowej. Obecnie można oglądać ją jako bohaterkę programu TVN „Jestem z Polski” emitowanego w Travel Channel Polska oraz TVN Style.

Podczas tegorocznej gali finalistów będzie można podziwiać w kolekcjach: amerykańskiej firmy BEBE, która w ciągu kilku dekad zbudowała jedną z najbardziej rozpoznawalnych kobiecych marek i zdobyła serca kobiet na całym świecie.

Polskiej kolekcji MichaelAgnes, której twórcami są Michał Starost - projektant, mistrz wysokiego krawiectwa, laureat Europejskiej nagrody Haute Couture, oraz Agnieszka Łuszcz – wizjonerka, współtwórca projektów. 

Kandydatów zobaczymy w kolekcji zaprojektowanej przez projektanta Pawła Węgrzyna. Projekty jego autorstwa noszą zarówno polskie jak i znane europejskie gwiazdy. Jest on laureatem światowej nagrody Marketing World Excellence 2016 oraz polskiej nagrody Marketingowy Wizjoner Roku 2005. 

Nagrodą główną dla zwycięzcy jest wyjazd do Nowego Jorku o wartości 50 000 zł na jeden z największych światowych konkursów modeli IMTA (The International Modeling and Talent Association), gdzie finalista ma możliwość osobistego zaprezentowania się ponad 150 prestiżowym agencjom z całego świata, co daje mu szansę na zdobycie licznych międzynarodowych kontraktów w branży modelingu.
 Zwycięzca FRESH FACES WORLD weźmie także udział w prestiżowych sesjach zdjęciowych dla magazynu modowego oraz w słynnych Pier 59 Studios.
Wszyscy finaliści otrzymają nagrody rzeczowe ufundowane przez partnerów wydarzenia. Na galę finałową konkursu zaproszeni są goście z branży modowej, znane osobistości polskiego i światowego show biznesu, przedstawiciele agencji modelingowych oraz osobistości ze świata kultury i sztuki.

Finalistów będzie oceniało międzynarodowe Jury w skłądzie:

1.     Maggie Haese – Prezes Magteam Model Management i właścicielka Fresh Faces World- Przewodnicząca Jury

2.     Paulina Gumowska -redaktor naczelny Stylu Życia - Wirtualna Polska

3.     Michał Starost  – wybitny polski projektant mody, Laureat Europejskiej nagrody Haute Couture, twórca marki Michael Agnes.

4.     Paweł Węgrzyn – utalentowany i ceniony polski projektant mody, twórca marki Paweł Węgrzyn Fashion.

5.     Laura Łącz – ceniona aktorka filmowa i teatralna, właścicielka agencji artystycznej Laura.

6.     Alexa Łuczak - polska Top Modelka w Japonii

7.     Federico Superina – przedstawiciel agencji modelingowych z Wloch i USA

8.     Mateusz Tyczyński – Dyrektor Kancelarii Prezydenta Miasta Radomia


Głównymi partnerami wydarzenia są: Miasto Radom
MOSiR Radom,
RTBS Administrator Sp. z o.o., Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia”.

http://www.radom.pl

http://www.mosir.radom.pl

http://www.rtbs.eu

http://www.elektrownia.art.pl/