22:08 / 14.08.2018

W niedzielę popołudniu odbył się III ZWOLEŃSKI JARMARK KULTURY.

©Dom Kultury / Obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic

W dniu 12 sierpnia 2018 na placu Kochanowskiego w Zwoleniu po raz trzeci został zorganizowany Zwoleński Jarmark Kultury. 

Organizatorami tego wydarzenia był: Dom Kultury w Zwoleniu i Grupa Kobiet Kreatywnych.

III Zwoleński Jarmark Kultury odbywał się pod patronatem Burmistrza Zwolenia.

©Obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic

Na ciucholandzie można było zakupić odzież za niewielką opłatą. Wystawione były również stoiska z pięknymi rękodziełami. Stoisko ze smakołykami i regionalnymi potrawami wystawił "Piątkowy Stok". Swoje stoisko wystawiła Miejsko Gminna Biblioteka Publiczna, która zorganizowała konkurs rysunkowy dla najmłodszych dzieci.

Wydarzenie rozpoczęło się koncertem Zespołu "Piątkowy Stok"


©Obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic

Otwarcia III Zwoleńskiego Jarmarku Kultury dokonała Natalia Anna Wieczerzyńska - Dyrektor Domu Kultury w Zwoleniu, Iwona Nędzi - Grupa Kobiet Kreatywnych oraz  Grzegorz Molendowski - Zastępca burmistrza miasta Zwolenia. 

©Obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic

Pani Natalia Anna Wieczerzyńska  wspomniała - …."Kilka lat temu Dom Kultury w Zwoleniu organizował "Pożegnanie Wakacji", ale od trzech lat, a właściwie trzy lata temu Grupa Kobiet Kreatywnych ze Zwolenia, przyszła do nas ze wspaniałym pomysłem zorganizowania Jarmarku Kultury i tak oto połączyliśmy siły"

III Jarmark Kultury mał także cel charytatywny.

- "Przesłaniem dzisiejszego wydarzenia jest zbiórka pieniędzy na operację dla małego Nikodema Skawińskiego, który urodził się z wadą serca i w tej chwili drodzy Państwo, rodzice proszą by Państwo o wielkich sercach dorzucili swoją złotówkę do operacji, która będzie kosztować około 30 tysięcy złotych. Rodzice przesłali nam upoważnienie, byśmy wylicytowali obrazy, z których uzyskane pieniądze wpłyną na konto Nikodema. Zwrócili się również do Domu Kultury i my wystosowaliśmy pisma do sponsorów z prośbą o opłaty symboliczne, chociażby "złotówki" na tę zbiórkę" powiedziała Natalia Anna Wieczerzyńska.

©Obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic

Natomiast Iwona Paszkiewicz - Prezes Fundacji "Follow me" ze sceny powiedziała - "Dzień dobry, witam wszystkich bardzo serdecznie i bardzo się cieszę, że jesteśmy dzisiaj tutaj razem. Cel jest szczytny wsparcie dziecka, które jest chore, dziecka które od urodzenia walczy o życie. Dziewczyny chodzą w różowych bluzach i u nich można wrzucić do puszki datek. Kochani możecie wesprzeć wrzucając datki do puszek".

©Obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic

W trakcie trwania wolontariuszki z Fundacji "Follow me" z puszkami zbierały pieniążki.

©Obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic

W tym czasie odbywały się także liczne licytacje przedmiotów przekazanych przez darczyńców. Uzyskane pieniądze zostaną przekazane bezpośrednio przez nabywców na konto Nikodema.

©Obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic

Podczas III Zwoleńskiego Jarmarku Kultury odbywały się między innymi: animacje dla dzieci, z którymi bawiła się "Bajkolandia", Konkursy związane z ruchem drogowym przeprowadziła Komenda Powiatowa Policji w Zwoleniu i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu.

©Dom Kultury w Zwoleniu

Dyskotekę pod chmurką poprowadził DJ Piotr Stępień - zabawiając publiczność najnowszymi hitami.

 Na zakończenie III Zwoleńskiego Jarmarku Kultury odbyło się oglądanie filmu akcji pt "Kingsman: Złoty Krąg" .w kinie plenerowym w Ogrodach Domu Kultury i Miejsko Gminnej Biblioteki Publicznej.

Adam Dziedzic