00:06 / 17.06.2019

W GOŚCINNYM GNIEŹDZIE OJCZYSTYM JANA KOCHANOWSKIEGO odbyły się Dni Sycyny.

©Obiektywnie.info.pl # Adam Dziedzic

W niedzielę, 16 czerwca 2019 r. w parku w Sycynie odbyły się Dni Sycyny. W tym roku mieszkańcy powiatu zwoleńskiego w sycyńskim parku spotkali się po raz dwudziesty.

Organizatorami tegorocznych Dni Sycyny było: Starostwo Powiatowe w Zwoleniu, Urząd Miejski w Zwoleniu, Stowarzyszenie Oświatowe Sycyna, Stowarzyszenie Nasz Jasieniec, UKMS Orlęta Zwoleń oraz Zwoleń Biega.

Wydarzenie rozpoczęło się zawodami wędkarskimi o Puchar Starosty Zwoleńskiego na stawach w Sycynie. 

Po południu, o godzinie 15 rozpoczął się start biegu głównego „Wokół Gniazda Ojczystego Jana Kochanowskiego”, trasa biegu prowadziła przez Sycynę po stronie zachodniej drogi krajowej 79. Celem biegu było popularyzowanie biegów przełajowych wśród dzieci, młodzieży i dorosłych jako jednej z głównych form masowej kultury fizycznej oraz przybliżenie uczestnikom walorów Sycyny – miejsca urodzin Jana Kochanowskiego.

Festyn rodzinny rozpoczął się występem zespołu dziecięcego „Sycyniaczki”  działający przy Bibliotece w Sycynie.


©Obiektywnie.info.pl # Adam Dziedzic

Przybyłych gości przywitała Edyta Sulima Sekretarz powiatu zwoleńskiego.

©Obiektywnie.info.pl # Adam Dziedzic

Oficjalnego otwarcia XX Dni Sycyny dokonali: gospodarz wydarzenia Starosta Zwoleński Stefan Bernaciak, Burmistrz Zwolenia Arkadiusz Sulima oraz profesor Henryk Bednarczak – prezes Stowarzyszenia Oświatowego Sycyna.

Następnie ogłoszono wyniki zawodów wędkarskich. Po ogłoszeniu wyników i wręczeniu nagród delegacje udały się pod pomnik Jana Kochanowskiego, gdzie nastąpiło złożenie wiązanek.


©Obiektywnie.info.pl # Adam Dziedzic

W tym czasie na scenie sycynowskiego parku występowały uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Sycynie.
Po występie dzieci Krzysztof Cywka główny sędzia biegów ogłosił wyniki klasyfikacji, nastąpiło wręczenie dyplomów i nagród tegorocznego biegu "Wokół Gniazda Ojczystego Jana Kochanowskiego" w następujących kategoriach: kategoria I –rocznik 2009-2011 dz. i chł. – dystans 1000m,  kategoria II –rocznik 2006 – 2008 dz. i chł. . – dystans 2000m,  kategoria III – rocznik 2003 – 2005 dz. i chł. – dystans 2000m, oraz w kategorii - open K i M (bez limitu wieku) – dystans 5000m. 


©Obiektywnie.info.pl # Adam Dziedzic


©Obiektywnie.info.pl # Adam Dziedzic


©Obiektywnie.info.pl # Adam Dziedzic

Wystąpił również chór „Sycyna” pod kierownictwem Zofii Jaskulskiej.


©Obiektywnie.info.pl # Adam Dziedzic

Publiczność mogła także obejrzeć występ miejscowego kabaretu „Uszy” ze skeczem „Przesłuchanie na Posterunku Policji”.


©Obiektywnie.info.pl # Adam Dziedzic

Po zakończeniu występów artystycznych, od godziny 19.30 do 21.30 dorośli i dzieci bawiły się w plenerze przy muzyce DJa Piotrka.

Organizatorzy przygotowali dla wszystkich smaczny poczęstunek w postaci darmowego bigosu, a dzieci   kosztowały popcorn i watę cukrową.

O dobrą zabawę najmłodszych uczestników rodzinnego festynu zadbali animatorzy z "To TU Kawa & Zabawa"   Ogromnym powodzeniem tradycyjnie cieszyło się malowanie twarzy, do którego przez cały festyn nie brakowało chętnych. wykonywanie tatuaży brokatowych, organizowanych zabaw opartych na rywalizacji; wyścig w workach, przejście przez tunel, skoki przez skakankę. Organizatorzy zadbali także o dmuchane trampoliny i zjeżdżalnie. Wszystkie atrakcje były dostępne nieodpłatnie.
Wieczór zakończył się zabawą pod gwiazdami z DJ Piotrkiem.


©Obiektywnie.info.pl # Adam Dziedzic

Adam Dziedzic