11:02 / 24.02.2020

VIVA ESPANA. Koncert pełen gorącej atmosfery odbył się w kinie ŚWIT w Zwoleniu.

©obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic

W dniu 20 lutego 2020 roku w kinie ŚWIT w Zwoleniu świętowano 595 Rocznicę nadania praw miejskich Zwolenia. 

Organizatorzy wydarzenia: Burmistrz Zwolenia Arkadiusz Sulima, Dom Kultury w Zwoleniu oraz Muzeum Regionalne w Zwoleniu.

Wspaniałą publiczność powitała Natalia Anna Wieczerzyńska – Dyrektor Domu Kultury.


©obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic  NATALIA ANNA WIECZERZYŃSKA

Na początku uroczystości wystąpił  Arkadiusz Sulima - burmistrz Zwolenia przedstawił historię miasta nawiązując do daty 20 lutego 1425 roku, w którym Jagiełło wystawił przywilej lokacyjny, tworząc nowe miasto na prawie magdeburskim. Jednocześnie wspomniał, że odbyło się uroczyste otwarcie Dziennego Domu Senior +, następnie w Muzeum Regionalnym otwarto wystawę "Zwoleń i ziemia zwoleńska na pocztówce". 


©obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic  ARKADIUSZ SULIMA

W części oficjalnej odznaczono Medalami Zasłużony Dla Ziemi Zwoleńskiej.


©obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic  BOGUSŁAWA JAWORSKA

Podczas uroczystości wręczono Medale "Zasłużony dla Ziemi Zwoleńskiej" otrzymali: Marian Bicz, Ryszard Urbanek, Zbigniew Jurek, Arosław Jakóbik, Edward Rybak oraz Antoni Kozanka. Podczas wręczania medali kwiaty wręczała Paulina Maziarz - Miss Polski.

 ©obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic  WRĘCZENIE MEDALI ZASŁUŻONY DLA ZIEMI ZWOLEŃSKIEJ

W części artystycznej odbył się koncert pt. "Viva Espana!"

-Przed nami wisienka na torcie. Tymi słowami zapowiedziała część artystyczną wieczoru Natalia Anna Wieczerzyńska, dyrektor Domu Kultury w Zwoleniu. - .. któż z nas nie słyszał o pięknej, przebojowej wielokulturowej hiszpańskiej muzyce. Dlatego dzisiaj, w tym wyjątkowym dniu dla naszego miasta Zwolenia z okazji jego 595 rocznicy nadania prawa miejskiego, chcielibyśmy państwa zabrać w podróż na półwysep iberyjski, by wspólnie słuchać muzyki hiszpańskiej - rodem z Hiszpanii. Przed państwem wystąpią wspaniali artyści sceny operetkowej, operowej i baletowej. dodając - Artyści zapraszają państwa z całego serca na piękny koncert muzyki hiszpańskiej, która zachwyciła i zainspirowała wielu kompozytorów na całym świecie. Viva Espania, życzę wspaniałych wrażeń, które są przed nami powiedziała Natalia Anna Wieczerzyńska.


©obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic   KONCERT VIVA ESPANA ! W ZWOLENIU CZ. 1
Przy pełnej sali mieszkańcy Zwolenia oglądali niezwykle ciekawy koncert poprowadzony przez Annę Barańską Wróblewską.


©obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic   ANNA BARAŃSKA-WRÓBLEWSKA

-Witam bardzo, bardzo serdecznie. Jako mieszkanka powiatu zwoleńskiego, czuję się zaszczycona, że przypadł mi w udziale zaszczyt poprowadzenia dzisiejszego koncertu. Koncertu z udziałem wspaniałych artystów polskiej sceny operowej, operetkowej i baletowej. mówiła Anna Barańska-Wróblewska. -Serce mi mocno wali, widząc tu tak licznie zgromadzoną i wiem, że wierną nam publiczność. Mam nadzieję, że dzisiejszy wieczór na tyle się państwu spodoba, że za rok znowu będziemy mieli okazję spotkać się z tak zacnym gronie i z okazji tak pięknego jubileuszu jakim zawsze są urodziny miasta Zwolenia. dodała Anna Barańska-Wróblewska. -Będzie to Hiszpania w pigułce, czego nie spotyka się w innych krajach, czy regionach świata... - Ja nazywam się Anna Barańska-Wróblewska i mam nadzieję, że dzisiejszy koncert, który dla państwa wymyśliłam i poprowadzę będzie taką wisienką na torcie jak właśnie powiedziała pani dyrektor.

W bajeczną podróż po Hiszpanii, gdzie zwoleńska publiczność przeżywała wiele muzycznych przygód zabrali: Małgorzata Długosz - sopran, Magda Krzysztoforska-Beucher - sopran, David Beucher - tenor, Ryszard Wróblewski - tenor, Ana Kipshidze, Eduard Bablidze - soliści baletu, 

Artystom towarzyszyła Kamila Malik - skrzypce, Tomasz Chrostowski - fortepian


©obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic   Na pierwszym planie  KAMILA MALIK - skrzypce  TOMASZ CHROSTOWSKI - fortepian

Artyści, jak zwykle, błyszczeli nie tylko niezwykłą barwą głosów, przepięknych strojów, ale również ciekawymi komentarzami i oryginalnym humorem  prezentowała się prowadząca Anna Barańska Wróblewska.
Wykonawcy otrzymali ogromne brawa


©obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic

Artyści zaskarbili sobie sympatyczną publiczność.

Adam Dziedzic